Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Lehet ebből probléma?

Lehet ebből probléma?

Figyelt kérdés

Volt 3D műszempillám és a harmadik alkalommal mikor felrakták allergiás reakciót váltott ki a szememen, a műszempillásom szerint a latex miatt lehetett...

Ez ezt jelenti, hogy az óvszerre is allergiás lehetek?

Mert a barátommal tervezzük, hogy lefekszünk egymással és félek, hogy ez gondot okozna akkor.

Bár a ruhában a latex anyag sose okozott problémát, bár nem tudom mennyit tartalmaznak és hogyan mutatkozna meg.



2015. júl. 17. 11:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül vagy ott is érzékeny rá.

Vannak az embernek olyan területei a testének, ami jobban érzékeny, vagy máshogy érintkezik azzal a bizonyos allergén anyaggal, így simán lehet, hogy bizonyos dolgok itt váltanak ki allergiát, ott meg nem.

És az sem biztos, hogy pont a latex miatt volt. Ez csak találgatás, az is lehet, hogy teljesen más összetevő váltott ki allergiás reakciót.

Mindenesetre nyugodtan használjatok gumit, ha meg mégis allergiás lennél rá, azt úgyis észreveszed, akkor meg a patikában kapható olyan óvszer is, ami nem allergizál.

2015. júl. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod:)

És ha azzal védekezzünk majd és allergiás vagyok rá, hogy fogom észre venni és utána mit kell csinálnom?

2015. júl. 17. 12:46
 3/4 anonim ***** válasza:
egyszerű, van latex mentes óvszer a drogériákban is, vegyél azt :)
2015. júl. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
De azt olvastam, hogy az hamarabb elszakad:) ez igaz?
2015. júl. 17. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!