Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Tejallergia esetén mit rakjak...

Tejallergia esetén mit rakjak a kávéba, ha nem bírom a rizstej, kókusztej és szójatej ízét, mit javasoltok ezen kívül kipróbálni?

Figyelt kérdés

2015. jún. 9. 18:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Idd simán cukorral. Vagy hígítsd fel vízzel, bár az úgy nem lesz túl finom. Esetleg próbáld ki a legolcsóbb bolti tejszínhabot, az esélyes, hogy sosem látott igazi tejet. Vagy veszel jó drágán tejfehérjementesített babatápszert.

Gondolom a tejfehérjére vagy érzékeny. Ha felforralod a tejet, akkor elvileg nem árthat. Ezen kívül több ötletem nincs, a legegyszerűbbnek a fekete kávét tartom. :D

2015. jún. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

másodiknak köszönöm. igazából nem tudom, mi bajom van. a sok tejtől hasmenésem lesz, de ha csak laktózmenteset iszom, vagy laktáz tblettával, akkor is panaszaim vannak. ha nem fogyasztok tejet, akkor jól vagyok. de mivel huszonéves vagyok, gondolom nem lehet, hogy hirtelen a fehérjére allergiás lettem. a forralás sajnos nem segít, mert olyan tejet tartalmazó dologtól is bajom van, ráadásul a fehérje allergizáló hatása nem szűnne meg forralástól.

nem bírom kávé nélkül, szóval muszáj lesz valamit beleraknom. majd körülnézek.

2015. jún. 9. 19:46
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Tejallergia esetén semmit se rakj a kávéba, élvezd a tiszta kévé izét. Ha pedig azt nem szereted ne igyál kévét (szerintem senki sem kötelez rá).
2015. jún. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Van, aki tojást tesz bele, egészet vagy csak sárgáját, felhabosítva. Én tipikusan kesus tojástejjel iszom (vannak verziók s másik neve zsírtej, de amibe nem teszek extra zsírt, azt nem nevezem úgy), de nekem a mandulás-diós, olykor mákos kókusztej is majdnem annyira megfelel. De vajjal, felhabosítva is egész szerettem egy időben.

Nem biztos, hogy ezek a zsíros dolgok Neked jók, de elég sokan isszák így a kávét a világban, sokan pedig egészen kegyetlen kalóriadús dolgot hoznak ki belőle.

2015. jún. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kókuszlisztet vagy kókusztejport megpróbálhatod esetleg:)
2015. jún. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
mandula, mogyoró, zabtej...vagy igyál minőségi kávét!
2015. jún. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tejet és egy csepp lactase comfort cseppet
2015. jún. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, most olvastam a kommentedet, ha a laktózmentes tejet sem bírod, akkor a lactase csepp sem fog segíteni, bocsi, nem voltam elég figyelmes
2015. jún. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!