Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Akinek pikkelysömöre van az...

Akinek pikkelysömöre van az lisztérzékeny is?

Figyelt kérdés
Sömim van, tavaly ilyen tájt elkezdtem diétázni, 3-4 hétig semmi glutén tartalmú kaját nem ettem, de tényleg semmit, és tök jól vissza húzódott a sömör. Utána elkezdtem enni, újra fellángolt. Mondtam a dokinak, ő azt mondta ennél jobb bizonyíték nem kell, hogy lisztérzékeny vagyok. Valóban így lenne? Tavaly voltam vérvizsgálaton, akkor nem mutatott semmit, azontúl hogy a vasam mindig határérték volt, most meg már bőven alatta van.

2016. máj. 26. 14:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem mindenki lisztérzékeny. Van akinek más okozza ezt a betegséget. Soknak az italtól, dohányzástól van. Persze genetikai hajlam is kell hozzá. Akkor te még szerencsés vagy, ha a gluténtól van. Csináltass vérből egy glutén érzékenységi tesztet! A vasnak nincs köze szerintem a pszoreázishoz.
2016. máj. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A pikkelysömör sokszor jár együtt lisztérzékenységgel, de az is elképzelhető, hogy nálad a glutén provokálja a betegséget még akkor is, ha nem vagy lisztérzékeny. Ha a gluténmentes étrendtől jobban vagy, akkor egyértelműen azt kell követni.
2016. máj. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ami a doki bizonyíték-feltételezését illeti, ettől a gluténmentes diétától csak és kizárólag a gluténbevitel lett kevesebb?
2016. máj. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, csak és kizárólag a glutént hagytam el akkor az étrendemből, de akkor nem a sömi miatt, hanem mert elkezdtem diétázni. Na mindegy, 3-4 hétig tartott csak, de akkor elég vaskos páncél volt a fejemen, nem teljesen, de ahhoz a páncélhoz képest 70-80% eltűnt a fejemről.

Igazából egy csomó helyen olvastam, hogy a pikkelysömör és a glutén, illetve a lisztérzékenység szoros kapcsolatban vannak.

A vasamat nem a sömivel kapcsolatba értettem, hanem a lisztérzékenységgel. Határérték volt mindig, de most jóval alacsonyabb volt mint kellett vna lennie. Doki mondta, hogy vagy erősebb menstruáció miatt lehet alacsony, de az nem változott, vagy valamilyen felszívódási zavar miatt.

2016. máj. 28. 13:30
 5/5 A kérdező kommentje:
Voltam 1 éve a gasztron, de akkor nem mutatott ki semmit a vérvétel. Most újra kaptam beutalót, meg laborba is, majd meglátjuk hogy mi lesz. Csak kivi voltam, hogy a valóságban is így van-e, illetve másoknak mi a tapasztalata erről.
2016. máj. 28. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!