Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mitől lehettek nyáron mindig...

Mitől lehettek nyáron mindig ekcémás?

Figyelt kérdés
télen egyáltalán nem jelentkezik, De amikor jön a nyár akkor a két könyököm ekcémás lesz. nagyon viszket és száraz a könyököm és piros. De ősszel amint elmúlik a jó idő akkor szépen elmúlik az ekcéma a könyökömről. És ez minden nyáron előjön, hiába kenegetem. Mi okozhatja hogy csak nyáron jön elő az ekcémám? arra gondoltam hogy talán a napfény váltja ki. Az izzadás nem hiszem mivel télen is izzadok rendszeresen mert sportolok, és télen mégse vagyok ekcémás. Nektek mitől múlt el szépen az ekcéma?

2016. máj. 29. 17:37
 1/2 lany188 válasza:

A meleg, és az izzadás hozhatja elő, vagy allergiás vagy valamilyen pollenre, szénanátha stb.

gyógyszertárban mondd el a panaszod, nekem kikevertek speciális kenőcsöt. vagy bőrgyógyászat, de ott egy hónap a várólista

2016. máj. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Lilsy válasza:

Hasonló problémám van 22 éve, rövid, langyos zuhanyok és gyógyszertári mosdókenőcs, ami nekem használ nyáron. Meg hogy sokkal több vizet iszok, mint amit kívánnék, mert így nem csak a szomjamat oltom, hanem "beépül a bőrömbe" is. Ha mellette szedek D-vitamint is, akkor szinte teljesen el tudom mulasztani a kiszáradást és a pirosodást. A viszketés nem mindig múlik el, de arra csak azt tudom, hogy meg kell állni, hogy ne vakard.


Remélem segítettem. :)

2016. jún. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!