Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Akinek ekcémája (azon belül...

Akinek ekcémája (azon belül diszhidrotikus ekcémája) van tud valami alternatív, otthoni kezelést/ gyógymódot?

Figyelt kérdés
Nincs időm havonta bőrgyógyászatra futni mert az orvosom akkora segg, hogy csak akkor írja fel ami használ rá ha bőrgyógyászati javaslatot viszek...na ez nekem több napi mászkálást jelentene havonta-két havonta. Nem olyan vészes a helyzet mert 2x4cm-s foltokban van az egyik csuklómon és talpamon. De azért megelőzés szempontjából valami alternatív házi kezelési tipp kellene.

2016. nov. 12. 20:02
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Koszi a tippet :)
2016. nov. 19. 08:47
 12/15 anonim ***** válasza:
0%

Ha arra lusta vagy, hogy egyszer elmenj a háziorvosodhoz aki felírja receptre azt amit egyszer a bőrgyógyászaton kiadtak papírt, hogy mi kell.... akkor magadra vess.

Nekem felírták egyszer bőrgyógyászaton, hogy mi kell, aztán a következő években már csak a papírt vittem a háziorvoshoz aki kiirta a receptköteles krémeket. Egyszer elmész a háziorvoshoz aki kiirja aztán a gyógyszertárba ahol feliratod majd ha elkészül elmész érte. Ha ennyire se vagy képes akkor vess magadra.

2016. nov. 30. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Utolsó, az csak tüneti kezelés. Az ekcéma belső okát kellene megszüntetni, és akkor nem kellenek gyógyszertári krémek. A vitaminokra sem árt odafigyelni, lehetőleg természetes forrásból. B6 vitamin hiánya is okozhat ekcémát.
2016. nov. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

#12 , leírtam szerintem. Nem írja fel. Csak ha megint elmegyek ezért bőrgyógyászatra. Lehet neked van arra időd , hogy órákig szaladgálj meg sorban állj havonta (igen, eddig mindig új papírt kért. De mindennel kb ezt csinálja és így jár el.) , akkor jó neked , hogy így ráérsz. Irigyellek.

Azt már nem irigylem, hogy a szövegértésed kb. egy 0, és ezért beoltassz.

Többieknek pedig köszi a tanácsokat.

2016. nov. 30. 09:11
 15/15 anonim válasza:

Tartsd szárazon a lábad, ha beizzad inkább cserélj zoknit!

Nekem aloe vera segített, vegyél egy növényt, és ha előjön az ekcéma akkor vágj le a növényből egy darabot és kend be vele a bőröd. Nyílván nem olyan hatásos mint egy gyógyszer, de nekem segített

2021. febr. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!