Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Laktózérzékenyektől kérdezném:...

Laktózérzékenyektől kérdezném: tejsavóport tartalmazó élelmiszereket lehet enni vagy azt sem?

Figyelt kérdés
Nemrég derült ki a laktózérzékenységem, azóta betartom a diétát, csak hát nagyon nehéz kiszűrni a problémás élelmiszereket. A készételek összetételét mindig bújom és szinte minden tartalmaz tejport, tejsavóport, nyomokban tejet. Az ok, hogy olyat nem veszek meg, ami tejet vagy tejport tartalmaz. De a tejsavópor is tiltott ilyenkor?

2016. okt. 16. 11:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem! A tejsavó is laktóz tartalommal bír!
2016. okt. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem azt sem lehet...de lassacskán kifigyelem magamon, hogyha egy ideig teljes tejmentességet tartok, akkor egy alkalommal kisebb mennyiségű tejtartalmú ételtől nem vagyok rosszul. Nagyon jól tudom, hogy nehéz megállni Én is csak mostanság kezdem megszokni a teljes tejmentességet. Szerencsére nem társul nálam másféle ételallergiával, úgyhogy ennyivel megúsztam.
2016. okt. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor jól sejtettem. Igazából nem nehéz megállnom, hogy ilyeneket egyek, de pl. ma néztem a boltban ezeket a csomagolt rozs-, korpás-, stb. kenyereket és mind tartalmaz vagy tejet vagy tejsavóport. Ti milyen kenyeret esztek pl.?
2016. okt. 16. 11:33
 4/4 anonim válasza:

Majdnem mindenből van laktózmentes verzió, fel kell tüntetni.

Vagy lehet kapni enzimpótló tablettát.

2016. okt. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!