Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Más is viszket hidegben,...

Más is viszket hidegben, hideg allergia lenne?

Figyelt kérdés

Már 10 éve, hogy felfedeztem magamnál azt, hogy hidegben, ha elmegyek valahova és sétálni kell, akkor a lábam (főleg a combomon, a fenekem alatt, a bokám körül és a térdhajlatnál) borzasztóan elkezd viszketni, mintha 1 millió szúnyog csípne egyszerre és nem lehetne őket eltávolítani. "Hideg allergiára" gyanakodtunk, mert volt hogy 5 perc után a lábfejem úgy bedagadt, hogy már nem csak viszketett, de fájt is. Régebben a kézfejem is bedagadt, mostanában nem fordult elő, mert mindig zsebre dugom.

Elmentünk érszakorvoshoz, mert persze hogy eljutott a fülünkbe, hogy keringés probléma lehet. Az orvos azt mondta, hogy elég sok mindent fognak erre, Megvizsgált és nincs problémám vele.

Illetve előfordul, hogy nyáron is előjön a viszketés, csak hosszabb séta után. Vagy egyszer biciklizés közben rázkódott az út és akkor a testem és a karjaim is viszkettek. Ráadásul nem vagyok egy hájas ember, nem mondhatjuk rám hogy ég a zsír..

Viszont 4 évig korcsolyáztam és akkor viszont egyszer sem fordult elő. Biztos mert a jég siklik és máshogy érzékelte a testem, mert volt hogy a hegyekbe mentünk túrázni nyáron és 10 km után alig éreztem valamit. Észrevettem, hogy ha nem betonon sétálok, hanem földön akkor később jön elő. Pedig 10 km a városban nyáron már a halálom lenne.

Javasolták még a bőrgyógyászatot, de azt se szeretném, hogy elmegyek, felírnak egy krémet és jöhetek haza...

Valakinek van ilyen problémája? Ha igen, talált rá megoldás? Vagy már találkozott már ezzel?

Anyukámnak volt régebben, neki a születésem után elmúlt, én viszont nyilván nem szülnék ezért gyereket még :)

Nagyon szeretnék rá találni valamit, mert megkeseríti az életemet és sokszor lelustáztak már emiatt, ráadásul idegieg annyira őrületbe kerget, hogy legszívesebben helyben kiverném a hisztériát, mikor előjön. =(

Előre is köszönöm a válaszokat!

21/L



2016. nov. 17. 12:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nincs kiszáradva a bőröd? A "hidegallaergia" a legtöbb embrnél abból ered, hogy télen nem isznak annyit kiszárad a bőrük a hideg megfújja és apró repedések lesznek rajta amik viszketnek.
2016. nov. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem tűnik kiszáradva, inni meg iszok eleget szerintem. És ez nem magyarázza, hogy képes bedagadni a láb- és a kézfejem. Ráadásul mint említettem nyáron is előjön a legnagyobb izzadásban is, ha olyanja van. =/
2016. nov. 17. 16:50
 3/13 anonim ***** válasza:
Hagyd el az olajokat, és zsírt egyél.
2016. nov. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Miquel ezt kifejtenéd?
2016. nov. 19. 01:27
 5/13 A kérdező kommentje:
Mármint a miértjét.
2016. nov. 19. 01:27
 6/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Aki véletlenül ide tévedne és neki is ilyene van, azzal szeretném közölni, hogy megtaláltam az ellenszerét!!!


Szóval! A viszketést alapvetően a hisztamin felszabadulás okozza, ami egy allergiás reakcióválasz. Ebben az esetben hidegre, dörzsölésre mind felszabadulhat a szervezetben! Az jó kérdés, hogy miért, de ez most lényegtelen.


Ígyhát, ha a hisztamin okozza a viszketést, akkor mi kell nekünk?

ANTIHISZTAMIN !


Vettem egy doboz Cetirizin Hexalt és ha nagyobb útra indulok aznap, akkor előtte fél-1 órával beveszek egy fél szemet. És HAT!

Már vagy 2 hónapja próbálgatom (tél van), volt olyan is, hogy nem vettem be, olyan is hogy igen, és elképesztő, de ha beveszem nem viszket egyáltalán!!! Még akkor se ha koncentrálok rá!


10 éve ezzel a hülyeséggel küszködök, de csak az egyetemi előadáson tartott immunológia óra döbbentett rá, hogy amúgy ha hisztamin... akkor antihisztamin!


Alapvetően nem vagyok túlzottan gyógyszerpárti, de inkább beveszem néha azt a fél szemet, minthogy az utca közepén őrüljek meg.


Remélem másoknak is beválik! :)

2018. jan. 3. 21:30
 7/13 anonim ***** válasza:

"10 éve ezzel a hülyeséggel küszködök, de csak az egyetemi előadáson tartott immunológia óra döbbentett rá, hogy amúgy ha hisztamin... akkor antihisztamin! "


Orvosnak készülsz, mégis képes voltál tíz évig nem kideríttetni valami orvossal, hogy mi lehet ez?...

2018. jan. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem orvosnak készülök. Biológiát tanulok :)

És igen... senki nem tudta 10 éven át a viszketés okát :D A maszek érszakorvos sem. Nevetséges.

2018. jan. 6. 10:53
 9/13 anonim ***** válasza:
Mindenesetre örülök, hogy megoldódott. :)
2018. jan. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ja hogy azt hitted, hogy nem mentem el orvoshoz. Őszintén háziorvosnál voltam még jóval régebben, meg az érszakorvosnál (mivel sokan egyből, hogy jajj lehet, hogy a keringéseddel van a baj), de anyukám es nagymamám annyira hajtották, hogy nekik is van/volt, majd elmúlik, meg hogy úgyse tudok ellene tenni semmit stb. hogy próbáltam nem törődni vele. Bőrgyógyászhoz akartam még elmenni, ezt ajánlották, de aztán leesett a tantusz.
2018. jan. 6. 10:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!