Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Tejallergia?

Tejallergia?

Figyelt kérdés
cetirizin, allergia, tej,
2017. aug. 23. 10:44
 1/4 A kérdező kommentje:
Cetirizin EP 10mg tablettát írt fel 2 hete az orvosom, amikor egyik reggel arra ébredtem hogy a felső ajkam bedagadt. Mellé kaptak kálciumot is, de most az nem lényeg. Allergia vizsgálat nem volt. Viszont 3 dolog miatt lehetett a duzzanat,1. tej,2. Apo-famotidin gyógyszer 3. Valamilyen vegyszer. Kérdésem, ha tejre vagyok allergiás, akkor a cetirizin szedése közben ha fogyasztottam tejterméket, akkor újra ki kellet volna jöjjön az allergia? Mert nem volt semmi. Igaz tejfölt meg sajtot ettem csak. Egyáltalán cetirizin jó tejallergiára? Mert a tájékoztatóban nincs írva róla semmi. Ma tervezem abbahagyni a szedését, mert már hasmenésem van tőle.
2017. aug. 23. 10:45
 2/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat, csak véletlen elküldte.. amikor még nem voltam kész..
2017. aug. 23. 10:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Jo allergiára, de nem a tejre. Ugy tudom, hogy porra, pollenre, ilyesmikre. Ha allergiás vagy a tejre, akkor több eset van. Vagy a laktozra vagy érzékeny, akkor laktozmentes termékeket fogyassz. Vagy a tejfehérjére, ami viszont minden tejben benne van, akkor minden tejterméket kerülni kell. Illetve mind a kettore is lehetsz allergiás. De megy a hasad, vagy fáj, vagy hánysz, ha tejet fogyasztasz? Nem hallottam még arrol, hogy pont az ajak duzzadna fel, de bármi lehet. Ja és kérj beutalot vizsgálatra, nem árthat.
2017. aug. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja és én szedem ezt a gyógyszer, de nekem eros porallergiám van, és a szájpadlásom, az arcom, a szemem és a torkom szokott iszonyat modon viszketni. Néha használ, néha ugy érzem csak rosszabb, ami nem tudom mitol van. Első voltam :)
2017. aug. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!