Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Létezik hagyma allergia?

Létezik hagyma allergia?

Figyelt kérdés
Múltkor szörnyű puffadás és hasmenés tört rám egy kis lilahagymától, szóval megfogadtam, hogy sose többet hagymát. Nyersen persze, főve eddig még nem tapasztaltam gondokat. Ma azonban ettem egy instant levest, majd úgy egy óra múlva elkezdtem puffadni (annak minden velejárójával...). Szóval megnéztem az összetevőket, és van köztük hagyma. (A leves semelyik másik összetevőjével nem volt még eddig problémám, szóval a hagyma az egyetlen jelöltem.) Mással is előfordult már ilyen? Ez valami ételallergia akar lenni? Esetleg tudtok rá megoldást (azon kívül, hogy kerüljem)? Google-n próbáltam keresni, de nem sokat találtam kifejezetten a "hagyma allergiáról", ha egyáltalán létezik ilyen :/

2017. dec. 12. 21:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem lehetsz igen, valamelyik összetevőjére lehetsz allergiás, amely főzés következtében elillan, elpárolog, erejét veszti. Ezt kéne valahogy kikutakodni, hogy melyik anyag lehet ilyen, amely benne van a hagymában. És ha van ilyen köztük, akkor megnézni, hogy miben lehet még ilyen és azt megkóstolni vajon attól fájni fog-e a hasad.

Megtettem volna szívesen, hogy kutakszok, mielőtt ilyen haszontalan választ írok, csak késő van. :)))))

2017. dec. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
32%
Lehet érzékenység, de ezekhez érdemes hozzászoktatni a szervezetet. Fokozatosan.
2017. dec. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Akkor ennek még utána keresek valahol és elmondom a gasztro-dokimnak, amikor legközelebb megyek hozzá.

A másodiknak pedig üzenem, hogy ha valamire érzékeny vagy, ahhoz nem lehet "hozzászoktatni" a szervezetet... Ha beviszed azt a valamit a szervezetedbe, idővel csak rosszabb lesz. Tudom, mert a tejjel is így jártam :/

2017. dec. 13. 15:21
 4/9 anonim ***** válasza:
12%

Ez ugyanolyan mint az edzés. Csak az izomláz miatt nem alakult ki ilyen trend.

Mert a fitnessz életvitel most divatos, mivel ebben hatalmas biznisz van olyan embereknek, akik máshoz nem értenek, csak ahhoz hogy a tükörben nézegetik magukat.

A különféle allergiák megideologizálásában is hatalmas üzlet van, akivel elhitetik, hogy tejérzékeny, az a 250 Ft tej helyett vehet 800 ért szójaitalt...

2017. dec. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
26%

Te sem az ételekre vagy allergiás, hanem a bennük rejlő gumiporra. Próbálj meg olyan helyeken termelt zöldségeket gyümölcsöket fogyasztani, ami távol esik főutaktól, forgalmas utaktól. Az útjainkon koptatott gumipor már bent van hagymában - zöldborsóban, de legfőképp lisztben - étolajban.

A mesterséges tartósítási eljárások szinte emészthetetlenné teszik az ipari élelmiszereket, mi szerint az gázasodik a belekben. A felszabaduló biogáz számtalan elváltozás alapja a szervezetben.

Addig figyelj oda ezekre, amíg csak a nyersen fogyasztott hagymától leszel rosszul, Mert ha már szinte semmit nem tudsz meg enni akkor lesznek a komoly bajok!

2017. dec. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#4: Aha. Szóval nekem bemesélte valaki (a doki biztos nem, mert el se jutottam még hozzá), hogy ha tejterméket fogyasztok, akkor csupa kiütés lesz az arcom, görcsöl a hasam, valamint f*sok és hányok felváltva. Jó tudni... szerintem tájékozódj kicsit a témában ;)
2017. dec. 14. 22:42
 7/9 anonim ***** válasza:
9%

Te mesélted magadnak be, látod mennyire foglalkoztat, hisz itt is erről kérdezősködsz.

Tudod mit?

Allergiás vagy a hagymára, és ezért többet az életben rá se nézz!

2017. dec. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Hagymában sok az inulin. Sokan nehezen emésztik meg. Csicsokában is sok van. Olyan tüneteket okoz mint amilyeneket leírtál. Nem allergia.
2017. dec. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A hagyma gyakorlatilag hipoallergén növény. Allergiás tünetek enyhítésére használják.

Ha mégis úgy gondolod, hogy a hagymára allergiás vagy, akkor egy allergológussal kell beszélned. A tüneteidet talán valami más okozza. Pl az erősen túlsúlyos embereknél fordulnak elő hasonló tünetek, de náluk ez nem egy alapanyaggal van összefüggésben, hanem anyagcserezavarral.

2020. okt. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!