Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ez lehet gluténérzékenység?

Ez lehet gluténérzékenység?

Figyelt kérdés

Fehér foltok jelentek meg rajtam (kb három hónapja),ekcémám van. Nagyon fáradékony vagyok,vérszegény...Az orvos be akart utalni glutén intolerancia kivizsgálásra,de csak januárra van időpont. Magánban nagyon drága,sajnos nincs rá pénzem,és egyébként a környékünkön nincsen hely,ahol ezt megcsinálják (kis faluban élek).

Szerintetek lehet ez glutén probléma?



2018. szept. 19. 17:57
 1/3 Andizsuzsi ***** válasza:
59%
Patikában kb 5000 forintért lehet kapni gyorstesztet.
2018. szept. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
51%

Van a Fooddetective nevezetű teszt is, ami vagy 40 féle intoleranciát is kimutat. 20 ezer körül van az ára, de sokkal megbízhatóbb, mint a gyógyszertári teszt, nekem az nem mutatott semmit, ez meg kimutatta a tojással, tejjel, gluténnel és búzával szembeni érzékenységemet. Január még nagyon messze van...

Addig kipróbálhatod, hogy elhagysz minden glutént (búzalisztet) tartalmazó ételt. Ami nem lesz könnyű, de ha kiderül, hogy érzékeny vagy, akkor úgyis ezt az étrendet kell folytatnod. De tényleg felesleges addig várni. Persze, menj el és legyen meg a diagnózis, de gyógyítani ezt nem lehet, csak tünetmentessé tenni azzal, ha kerülöd. Ha meg mégsem vagy az, akkor se teszel semmi rosszat, ha 1 hónapig megvonod magadtól ezeket az ételeket. Csak nagyon figyelj, mert olyan dolgokban is van, amiről nem is gondolnád (pl étcsoki, májkrém...) meg minden gluténmentes dolog nagyon drága.

2018. szept. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
69%

A patikai tesztet nem ajánlom, nem megbízható.

Az alacsony vas a pigment foltok, fáradékonyság lehet akár cöliákia, ha mostt elhagyod pl egy két hónapra a glutént, mivel nincs most pénzed magándokira akkor azt utána vissza kell terhelned még ha jobban is érzed magad.

Egyébként nekem egy kontrollra kellett mennem más ügyből gasztróra és ott felvetettem a cöliákiát én is, 5 perc múlva mentem is vérvételre....és kérdéses nálam, hogy tej vagy glutén bajom van.

Várom az eredményt most :)

2018. szept. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!