Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ez lehet gluténérzékenység?

Ez lehet gluténérzékenység?

Figyelt kérdés
Nagyon vékony vagyok, pedig rendesen eszek, de nem marad rajtam szinte semmi. Reggelente gyakran kelek farkaséhséggel, még akkor is, ha késő este megettem egy fél pizzát(ez konkrétan tegnap volt és mégis baromi éhesen keltem:D). Hasmenéses jellegű a székletem szinte mindig, vagyis nem túl híg, de olyan zsírosabb állagú. Rendszeresen vannak bélgörcseim is, elég sokat mocorognak a beleim és vashiányom is van, vagy legalábbis a legutóbbi vigzsgálaton volt. Lehetek gluténérzékeny?

2018. dec. 17. 12:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha pizzát eszel és nincs tőle bajod (hányás, hányinger stb kb egy óra után) akkor az nem lisztérzékenység. (Kelt tészta sokkal jobban árt ha érzékeny vagy, meg Fekszi a gyomrod és jó ha 2 nap után tudsz normálisan enni). Ha érzékeny vagy valamire az azt jelenti, hogy nem tudja felbontani a szervezeted azt az anyagot, nincs meg az az enzim/bélflófa vagy elkoptak a bélbolyhok.

Én is elég vékony vagyok, 14 éve Gluten és Laktózmentes diétát tartok. Több mint egy évbe telt az orvosoknak felfedezni anno, hogy mégis miért fekszem kb 6-8 évesen görcsbe rándult gyomorral a földön miért jön ki belőlem minden amit megeszek. “Ja, hogy gluténétzékenység.” Mert nem küldték el a véremet a megfelelő kivizsgálásra.

Miután kiderült elkezdtem a diétát. Még mindig vékony vagyok, pedig ennek mint mondtam kb 14 éve. Általában zabálok, igyekszem egészségesen, edzés stb mégis nehéz néhány dekát is hízni.


Elmennék vérvételre nagy laborképet kérni a helyedben. Ennek valami más oka lesz. A zsíros széklet inkább hasnyálmirigy problémákra utal.

2018. dec. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!