Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Alacsony a koleszterin szintem...

Alacsony a koleszterin szintem. Nagy probléma?

Figyelt kérdés

Voltam reggel vérvételen, megkaptam az eredményt és nézem hogy egyedül a koleszterinem alacsony. Nemtudom hogy HDL vagy LDL mert ezt olvastam a tudástárban. Ide beírom mit ír ott:

21420 Koleszterin : 2,69 umol/L * Átlagos Szint: 3,00-5,20 Valid


Nemtudom lehet-e bajon tőle esetleg valami betegség miatt van? Lehet röhögni nyugodtan de fogalmam sincsen mi az a koleszterin. (Asszem a vér zsírtartalma de nemtudom mit csinál és mért rossz/jó ha alacsony/maga)

15/F


2011. márc. 7. 16:03
 1/5 anonim ***** válasza:

A vérzsír egészen más.

A koleszterin egy anyag, amire a szervezetnek szüksége van, de maga is képes előállítani. Ha nagy mennyiségben van a vérben, akkor elősegíti az érelmeszesedést, az infarktust.


Ha alacsony abból baj nem lehet, amíg a HDL koleszterin szintje rendben van. (Az a jó koleszterin, ami segít az érfalak "tisztán" tartásában.)

2011. márc. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De nemtudom melyik alacsony...csak annyit írtak amennyit bemásoltam. Ebből gondolom nem lehet kideríteni melyik alacsony. :S:S
2011. márc. 8. 16:01
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem is alacsony, de nem is eszem zsíros ételeket. Dolgozom (fizikai munka), sportolok, háztartást vezetek, tanulok, és semmi bajom.

Szerintem ez inkább jó, mint baj.

2011. márc. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem nagy probléma. A koleszterin védő anyagként termelődik, a túl zsíros, nehéz ételek esetén.

Épp ezért indikátor, nem pedig problémákat kiváltó anyag, mint azt sokáig állították.

2011. ápr. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ha a google nem hazudik a "21420 koleszterin" egy Összkoleszterin meghatározás. Ebből nekem az jön le, hogy a jó és a rossz átlaga talán... Szóval passz, hogy melyik alacsony neked. Én is ilyen cipőbe járok. Nekem 3,36mmol/l.Szerintem nem kell aggódni miatta.
2012. márc. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!