Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tegyek hogy megváltozzon...

Mit tegyek hogy megváltozzon az életem?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, fiú/férfi. Egész életem a szorongásról, stresszről, feszengésről és izgulásról szól. Mindennap izzadtan megyek be munkahelyre hiába van kint csak 10 fok, akár fagypont közeli hőmérséklet. samsung telefonomon bármikor mérem le stressz szintem, pulzusom, mindig határon felüli értéket, legmagasabb fokozatot mutat. reggel, délben, este. Jó embernek vélem magam, nem bűnözök, csak élek, vagyok. mikor senki nincs itthon csak én egy kis zene+videojáték társaságában eltudok lazulni de amint kilépek az utcakapun már az egekben ismét a stressz szintem. gyakran remegek minden ok nélkül. Mit lehet tenni ez ellen? Nagyon unom már, nehéz így a sorom...

2019. szept. 17. 10:20
 1/10 A kérdező kommentje:
lehet ez így kevés infó, nyilván kell az okozat de nem szerettem volna egyből életregényt írni.
2019. szept. 17. 10:21
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Például kezdheted azzal hogy nem méricskeled a stressz szintedet a telefonldon. Ettől csak minden rosszabb lesz. Próbálj kitalálni valami olyan tevekenységet ami leköt útközben vagy idegem helyen amibe bele tudsz menekülni eltereli a gondolataidat. Tudom munka közben arra kell figyelni de nekem pl a zenehallgatás bevált vagy olvasok valami törtenelmi cikket és utana arról a korról elmelkedem útközben. Ilyesmikre gondoltam. Figyelemelterelés. Mert ha azon pörögsz jogy megint stresszelsz akkor egyre rosszabb lesz. Ne küzdj ellene. Az önértekelésed sem lejet magas ha sztresszelt. Nem tudom hogy de azon is kéne javítani. En is ebbem vagyok csak én már eljutottam a pánikrohamokig
2019. szept. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Nem tudom hogy most attól szorongasz hogy elindulsz otthonról vagy hogy emberek közé mész. Bármi is az ok, fokozatosan nézz vele szembe. Pl. menj ki az udvarra. Várj addig amíg meg nem szokod hogy ott vagy, majd mondjuk sétálj egyet az utcádban. Aztán járj egyet a környéken stb. Mindezt akkor amikor amúgy nem kell elmenned sehova.
2019. szept. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

első körben gondold végig, hogy mi a VALÓDI oka annak, hogy szorongsz emberek közt. Sok esetben aki ilyet tapasztal az kimondva vagy kimondatlanul de tudja mi van a háttérben. Ha ez megvan akkor azon kellene dolgozni és megszűnnek a tünetek. Ha nem találod az okot akkor lehet segítséget kérni szakembertől. Bár nem biztos, hogy a legjobb ötlet 20 évesen gyógyszerek és terápia után nézni.

A második lépés lehet az amit a 2-es mondott. Hozd magad stresszhelyzetbe és adj magadnak időt megnyugodni. Sétálj, nézelődj a városban. Céltalanul. A lényeg, hogy nyugodj meg. hallgass zenét vagy nézz videót telefonon. Olyan dolgokat amik megnyugtatnak.

2019. szept. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

20 éves vagy, lazíts. Nyugi. Először is, mennyi kávét, energiaitalt más pörgetőt iszol? Mindenkinek más az érzékenysége ezekre. Mennyit alszol és mikor? Mennyit melózol és amellett mit csinálsz? Sportolsz? Sportolj.

20 évesen az egész életed előtted van. Mögötted pár év van igazán, mert kb 13 éves korod előtt mentél a felnőttek után, utána jöttek a kamaszkori hormondurvulások szóval ami a tiédnek mondható igazán az talán 3 év. De van, hogy a kamaszkor elnyúlik, úgyhogy még akár az is lehet, hogy nálad még tart. Ahogy az első is írta ne méregess semmit és ne agyalj. Nincsenek jó emberek se rosszak, csak tettek vannak. Az önbizalom fontos. Ahhoz hogy legyen, nem másnak kell megfelelned hanem magadnak. Hol dolgozol, mit csinálsz? Szereted? Te választottad? Ha az életed a kezedben van, saját döntéseid vannak és azok alapján mész valamerre és a saját kisebb-nagyobb dolgaid járnak a fejedben akkor nem lesz semmi gond. De addig, ha nagyon szarul érzed magad akkor menj el orvoshoz, az is saját döntés ha segítséget kérsz. Egy kivizsgálás nem árt.

2019. szept. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is ugyan ebben vagyok. Teljesen lemerít a szressz és el vagyok keseredve miatta. Amiket írtok. Menj ki járj egyet a környéken, maradj ott ameddig megszokod. Nekem ezek semmit nem használnak. Nem tudom az igazi okot. Nem ilyen meg olyan fóbis. Én már az élettől félek, hogy rosszul leszek, bizonyos helyzeteket utálok pl. Érzekezlet stb. Félek bántani fognak vagy negatív kritika ér. Mivel senkim nincs megviselnek ezek a dolgok nincs aki erősítsen pozitívan biztonságot adjon úgy érzem egyedül vagyok kus porszemként a világban akire bárki bármikor ráléphet. Talán ezért. Ezen nem segít ha járok egyet a környéken.:(
2019. szept. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
# sovány vigasz, de nem vagy(unk) egyedül legyen előtted mindig az. nekem az kezdett segíteni mostanában hogy jobban becsülöm magam. amíg csak célpontnak látod magad akinek bárki nekieshet addig nem fog változni semmi. így vagy úgy de változni kell. nem megy egyről a kettőre, azt se mondom egyszerű. erről egy bölcs idézet jut eszembe egy filmből: Hogy megvédd a bárányt el kell kapnod a farkast, erre pedig csak egy farkas képes. Köszönöm mindenkinek az értelmes válaszokat, a provokatívakat úgyis jelentettem.
2019. okt. 1. 19:25
 8/10 A kérdező kommentje:
#6: becsülöm magam mert: ide bármit kitalálhatsz ami igaz rólad és pozitív, jó, és becsületre méltó dolog. gondolj csak arra hogy az egoista, önző, ellenséges, egyéb tulajdonságokkal rendelkező emberek nem küzdenek ilyen problémával akkor neked mégis miért kéne?
2019. okt. 1. 19:27
 9/10 anonim válasza:
2019. okt. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Köszönöm a kérdezőnek a kérdést és a válaszolóknak is válaszokat, a figyelemelterelős tipp nagyon tetszik, nagyon hasznos!

Sokszor elfelejtem ezt a praktikát, de szerintem kulcsfontosságú.


Én is küzdök szorongással, szinte egész életemben, átlag alatti az önbizalmam és szorongó vagyok, kicsit már idősebb ,mint Te 27 éves és nő. Én azt javasolnám, és azt tapasztalom, hogyha ha vannak céljaim, amelyekre figyelek és amelyekért nap, mint nap teszek, akkor könnyebb és valamelyest az is eltereli a figyelmet. Ahová irányítod a figyelmed, annak az energiáját táplálod. Ha pl. félelem van benned a szorongásaid miatt, akkor annak "adsz" energiát. Tegyél mást fókuszba és tápláld, virágoztasd azt. Dicsérd, szeresd önmagad. Nézz bele a tükörbe és mondd el magadnak, hogy ma jó dolgok fognak történni velem, ha esetleg mégsem és tökéletlenül sülnek el a dolgaim, akkor is szeretem magam, feltétel nélkül szeretem magam, megbocsájtok magamnak, legközelebb jobban sikerül minden.


Pár hete elkezdtem angol órákra járni, és beiratkoztam egy olyan képzésre, ami nagyon érdekel. Próbálok arra törekedni, hogy mély tudást szerezzek és hozzáértő szakember váljon belőlem, emellett nagyon sok új embert megismerhetek. Nehéz nem szorongani a jövő miatt, a félelem csak egy rossz tévképzet, élni kell a jelent, tenni, csinálni, haladni.


Sok sikert Neked!

2019. okt. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!