Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi lehet a legjobb döntés...

Mi lehet a legjobb döntés ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, érettségizett. Májusban végeztem az OKJ-val, végzettségem értelmébe véve kereskedő/boltvezető vagyok, de gyakorlat híján (eladói és egyéb diákmunka tapasztalatom bőven van, de sajnos az irreleváns egy üzletvezető vagy - helyettes pozíció megpályázásánál, a releváns sokkal inkább a protekció vagy a pozícióban eltöltött évek) így jelenleg még alkalmi diákmunkákból oldom meg az életem. Sajnos anyám kitett otthonról, így az alkoholista, de emberi értékeiben sokkal humánusabb, ugyanakkor durván függő apámhoz kényszerültem költözni. Egy hónapja vagyok itt, anyámhoz már nem mennék vissza. Kiszipolyozta belőlem az életkedvet is, azóta igyekszem visszanyerni az ambiciózusságomat. Folyamatosan interjúkra járok, igyekszem megfelelni akár egy bolti alkalmazott munkakörbe is, de eddig nem jártam sikerrel. Emellett pszichoszomatikus betegségem alakult ki. Így most nagyon nagy katyvasz az életem. Mindenek ellenére bizakodóan elkezdtem a jogsit. Ehhez az anyagiak megvannak, de amint anyám apámat ráveszi arra, hogy tegyen ki, elúszik az egész. Sajnos anyám arra hajaz, hogy visszakényszerüljek hozzá, és akkor majd én állom a költségek javarészét. Megértem, igyekszem elfogadni, hogy vajon miért ilyen. De már gyűlölöm. Nem különösebben a helyzetet, amibe taszított. Már csak egyetlen célom maradt; egy program keretén belül kijutni az USÁ-ba babysitternek. Viszont ehhez óriási kitartás és szorgalom kell. Amiből mostanra híján vagyok. Nagyon lehúzó apám viselkedése és a körülmények sem fényesek. Igazából arra lennék kíváncsi, hogy ti mit tennétek, ha a helyemben lennétek?


A: maradok apámnál a jogsi végéig, közben diákmunkázok, illetve ha találok állást, akkor ott dolgozom,maga a jogsi májusig eltarthat, utána családot keresek és ősszel már az országban sem leszek (viszont a program max 2 éves, utána nem tudom mire számíthatnék, meglennének-e a cuccaim a szobámba akármelyik szülőmnél is vagy már nem lenne hova visszamennem)


B: találok állást, amiből valószínűleg csak egy szobát tudok bérelni, ami nagyon sok viszontagsággal és önfeladással jár, privát szféra nem igen létezik, ha egy lakást 3+ ember vesz igénybe. Illetve a félelmem az, hogy a leendő szobámhoz bárkinek lehet még kulcsa, akárki kirabolhat.


C: csak a jobb élet reményében egy németországi szállással kínált gyári munkába belevágni és magam mögött a múlt összes szálát elvágni, ugyanakkor ebben szerintem több a rizikótényező, mint az előzőekben.


D: visszamegyek anyámhoz és elviselem, hogy kvázi se magánéletem, se lehetőségem egy jobb életre, amíg meg nem szabadulok onnan végleg. De a postám kézhez kapom, nem kell könyörögnöm érte, viszont a költségeim egyeznének egy albérleti szoba kibérlésével.

Sajnos apámhoz nem jelentkezhetek be, mert akkor az albérlet drágább lenne és rokkantan+függőként nem tudná fedezni az anyagiakat még ha besegítenék többel akkor se.


Jelenleg csak ezeket tudtam felvázolni. Segítsetek kérlek.



2019. szept. 22. 21:38
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

A jogsival kapcsolatban egy tanács: előre fizess ki mindent akkor azt már nem tudják tőled elszedni.

Nem egyszerű egy fiatalnak elindulni de nem is lehetetlen. Csak ötlet: mi lenne ha bemennél a közeli vöröskereszthez vagy hasonló szervezethez és megkérdeznéd hogy ők tudnának-e valami segítséget adni neked? Vagy megkérdezhetnéd az idősek otthonában, nyugdíjas körben, hogy nincsen-e olyan idős hölgy (direkt írtam hogy hölgy, tehát rendes idős néni) aki szállást tudna neked adni cserébe annyiért hogy takarítod a lakást és bevásárolsz neki is? Akinél nem kellene albérleti díjat fizetni? Mert sokan vannak akik örülnének annak ha lenne a közelükben valaki és nem lennének állandóan egyedül. Nekik nem a pénz kell hanem a társaság meg kis segítség. Pl. vannak akiknek viszik az ebédet mert egyedül nem tudnának főzni vagy mert egy főre nem érdemes. Ott segíthetnél annyival hogy kettőtökre főzöl nem csak magadra. Egy rövid időre, amíg találsz állást és félre tudsz tenni egy keveset, addig ez is jó lehetne.

2019. szept. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Először is gratulálok ,hogy két ilyen szülő mellett te 19 évesen így gondolkozol és ennyire talpra esett vagy! Anyukád ,ha elküldött most miért akarja ,hogy vissza menj ? Esetleg más családtagtól nem tudsz segítséget kérni ? Amíg meg van a jogsi lakhass nála ,ha nem is ingyen ,de legalább normál körülmények között. Szerintem az A és a C opció amikor a magad ura lehetsz és amilyen értelmes embernek tűnsz bárhol meg fogod állni a helyed . A jogsit viszont mindenképp csináld meg ,ha tudod . Nagyon fontos már a mai világba . Kitartást kívánok neked és azt ,hogy ne hátrálj meg!
2019. szept. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

Belföldön keresni olyan munkahelyet ahol biztosítanak szállást is.

Ilyen lehetőség nem merült fel benned?

2019. szept. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A/ lehetőség. Amit a kiutazás körvonalazódni látszik, adogasd el a cuccaidat, mindent, amit csak lehet. Eleve szükséged lesz alaptőkére, repjegyre, stb. Ha kikerülsz, akkor már sínen vagy, mert olyan szinten fogsz tudni angolul, ha hazajössz, hogy bárhol két kézzel kapnak majd utánad. Viszont, ha kint vagy, igyekezz minél több pénzt félretenni, hogyha hazajössz, legyen induló tőkéd. Akkor már nyugodtan belevághatsz egy kis lakásba.
2019. szept. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Thispain ***** válasza:
40%

Két kérdésem lenne:

Miért tudná rávenni anyád apádat, hogy kirakjon?

És miért lenne drágább az albérlet, ha apádhoz mész?


Egyébként szerintem E: Visszamegyek anyámhoz, és nem viselem el, hogy kvázi se magánéletem, se lehetőségem egy jobb életre, amíg meg nem szabadulok onnan végleg. Ott létem végéig amit anyám mond, nagy részét telibeszarom, és ha direkt megsért, vagy bármiben korlátoz felpofozom(feltéve, hogy fizikailag erősebb vagyok nála), vagy kilátásba helyezem a költségek fedezetlenül hagyását. Felkészülve arra, hogy ez költözéssel járhat, megkérem apámat arra, hogy tartson nekem fent egy szobát szükség esetére.

2019. szept. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Usa vagy nemetorszag. Nehogymar az agybeteg szuleidnel elj. Mindketto tonkretenne az eleted. Barmelyik madik orszagban tobbre jutsz,mint itt a szuleid miatt.

N/37

2019. szept. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%
Egyetem? Gazdasági szakoknál pontot érhet az okj-d. Biztos sokféle ösztöndíjat kaphatsz a családi helyzetedből kiindulva. A koli olcsó, plusz még elmehetsz diakmunkazni (Egy gazdasági szak mellett simán beleférhet). 19 éves vagy, megértem hogy nehéz helyzetben vagy, de ne érd be kevéssel!
2019. szept. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszaitokat! Igyekszem megfontolni mindegyikőtök tanácsait! Újabbakat is szívesen olvasok. :)

Sajnos az egyetemi bejutás már nem lehetséges és bp-i lakosként kollégiumra semmi esélyem. Ennek ellenére 2018 nyara óta folyamatosan próbálkozom. Újraérettségizek minden olyan szezonban, amikor csak tudok, emelt szinten. Viszont már a vizsgák sem ingyenesek, 80 körüli összeg 2 db emelt + egy nyelvvizsga mindenképpen kell már, a B2-t ha sikeres visszatérítik, 30+ ezer, a C1-et semmiképp sem. A 12. évem eredményei nem lettek fényesek, így a hozott pontszámaim édeskevesek. Már csak az újraérettségizéssel és nyelvtanulással tudnék bejutni, de az álomszakom (pszichológia) így is elérhetetlen lenne. Ha más szakra nyernék felvételt, 6 félév elmenne egy alapképzésre a 12-ből, így pszichológián már nem tudnék államilag támogatottan MA-t tenni, maximum csak BA-t.

2019. szept. 26. 20:04
 9/10 anonim ***** válasza:
Vajon mi lehet ma a kérdezővel? Ismerem a helyzetet, tök rossz volt olvasni ezt az egészet, de ma vajon hol járhat az életben?
2020. dec. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

#9

Bennem is ez merült fel.

nov. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!