Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lenne a helyes egy ilyen...

Mi lenne a helyes egy ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Az apám alkoholista, nem beszélünk pár éve, azaz kb 1 évben egyszer. Most fog kijönni az elvonóról, de egyedül lesz megint s attól tartok, megint elkezdi az ivást. Tudom, hogy jó lenne, ha ott lennék mellette, talán ki lehetne húzni a szarból, de hogy őszinte legyek, nincs energiám és kedvem sem az ő szarságaival foglalkozni. Úgy érzem, elég energiát, érzelmet és időt elpocsékoltam már rá, úgy, hogy közben magammal kicsit sem törődtem. Bár anyagilag mindent megadott nekünk, érzelmileg semmi jót nem adott, csak elvett. Bennem folyton 2 érzés váltakozik ezzel kapcsolatban: az egyik, hogy jó lenne jó lányának lenni és segíteni neki, ott lenni mellette. A másik, hogy szarok bele, élni akarom az életemet, anélkül hogy lehúzna, manipulálna és sajnáltatná magát nekem. Csak aztán mindig bevillan a bűntudat. Részben mert anyagilag tényleg mindent megadott nekünk, sokat dolgozott. Ettől függetlenül undorodom a személyétől, nem tartom őt jó embernek. Szerintetek mi lenne a helyes?

L/25



2019. aug. 13. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Egy szenvedélybetegnek nem lehet segíteni, minél jobban pátyolgatod, annál kevésbé hagyja abba.

Ez csak az ö döntése lehet és senki neki tud neki segíteni, kizárólag rajta múlik, hogy leszokik vagy sem.


Te éld a saját életedet, ez nem a te dolgod.

2019. aug. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Néha írj neki egy smst hogy remélem hogy jól vagy. Amúgy meg sajnos általában nem lábal ki ebből az ember tehát biztos hogy az tönkre tenne ha most jóba lennétek ő meg elkezdene megint inni. Majd ha hosszú távú lesz ez az állapot akkor lehet vele jobb kapcsolatot építeni ha akarsz.
2019. aug. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 16kh09 válasza:
Ha ott állsz mellette ugyanúgy inna mint nélküled. Felnőtt ember, nem kell rá vigyázni. Ha visszaesik az az ő baja, te fiatal vagy, van saját életed. Néha tényleg nézz rá hogy érezze hogy nem hanyagolod teljesen de egyedül is megkell tanulnia visszafogni magát.
2019. aug. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha most jön ki az elvonóról (1. alkalom?), jó lenne a személyes támogatás, jelenlét.
2019. aug. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szívem szerint nem keresném őt soha többé, csak aztán bekapcsol a bűntudat.
2019. aug. 13. 17:35
 6/8 anonim ***** válasza:

A bűntudat is a szívben van.

Végül is legalább anyagi biztonságot adott nektek, a legtöbb alkoholistával ellentétben.

Magától ment elvonóra, vagy minek a hatására?

2019. aug. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Édesanyám unszolására, meg a család unszolására, aztán mikor 2 nappal előtte visszamondta, rámordultam és végülis elment. Szóval nem mondanám, hogy nagyon önszántából, de elment.
2019. aug. 16. 00:22
 8/8 anonim ***** válasza:
inkább építsd tovább az életed és ha hosszú távon észre vehető a javulás, akkor érdemes komolyabban foglalkozni vele addig viszont nem
2019. aug. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!