Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan lehetnék magabiztosabb?

Hogyan lehetnék magabiztosabb?

Figyelt kérdés

Tizenhat éves vagyok, és körülbelül születésem óta testesebb az áltagosnál. Általános iskolában rengeteget szívattak ezzel, de akkor még nem tudtam, mit kéne tennem. Most próbálok egészségesen táplalkozni, és nemrégiben elkezdtem edzőterembe személyi edzőhöz járni a szobatársammal, és reménykedek, hogy lesz pozitív hatása. Mert eddig úgy érzem, nem változott semmi, sőt, még az önbizalmam is lejjebb ment, látva ott a sok vékony, izmos embert ott a teremben. Attól félek hogy ők is lenéznek, amiért túlsúlyos vagyok.

Igazság szerint nem szeretem a testem, bár néhány túlsúlyos nővel szemben én „szerencsésnek” mondhatom magam amiatt, hogy egész arányosan oszlik el rajtam a feleseleg. A lábaimat viszont egyenesen ki nem állhatom. Vastag a combom és a vádlim is — bár azon elég sok izom van a zsír mellett —, és úgy az egész nem esztétikus, vagy nem is tudom. Nem szeretek egészalakos tükörbe nézni, mert mindig szorongás fog el, hogy jaj, hogy nézek már ki megint. Az öltözködésemmel próbálom ezt kompenzálni, a testalkatomnak megfelelő ruhákat hordok, mégsem érzem jól magam a bőrömben.

A legnagyobb hatást az gyakorolta az önbizalmamra, hogy a közelmúltban egy fiú rettentően bunkón kikosarazott, és ezzel menthetetlenül megbélyegezte a saját magamról alkotott véleményemet.

Amíg nem történik meg a várva várt változás, tudnátok tanácsokat adni, hogyan szeressem mégis a testemet?



2019. nov. 16. 19:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Az edzőteremben nem szégyelld magad,hiszen az ott lévők egy része valószínűleg ugyanúgy nézett ki amikor elkezdte, mint Te! Inkább merítsd önbizalmat ezekből,hogy kitartással és kemény munkával Te is elérheted a célod! A személyi edződ is sokat segíthet ebben. Ha nem foglakozik a lelkeddel is, csak a gyakorlatok nyomatja,akkor nem jó személyi edző. És fel ne add,mert akik kitartanak,azok elérik a céljukat!
2019. nov. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyszerű, fogyj le. Nem kell túlgondolni, egyél kevesebbet és kész (napi kalóriaszükséglet alatt). Bár elárulom, hogy régebben én is túlsúlyos voltam, mostanra egész szépen lefogytam, fitt lettem, de a közérzetem nem javult, hátha neked azért jobb lesz. 18/F
2019. nov. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj dietetikushoz, valamint pszichológushoz, kérd segítségüket. Dietetikus tud a legtöbbet segíteni fogyásban (neten innen-onnan összeolvasott étrendek-módszerek nem feltétlenül jók), pszichológus pedig önlefogadásban, önbizalomban.
2019. nov. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne add fel a kondit és tényleg ne gondolj arra, hogy a kondiban lenéznek téged. Ahogyan az első válaszoló mondta, nagy valószínűséggel ők sem tökéletes alakkal mentek oda.

Bár én nagyon sovány vagyok és engem azért cseszegettek, nagyon tisztelem benned, hogy rávetted magad és elmentél edzeni. Nekem is ez kéne azért, hogy hízzak, de túl lusta vagyok hozzá. Ehhez gratulálok neked, az első lépést már megtetted :-)

Ajánlani tudom a friss levegőt. Pl. ha teheted, menj gyalog, ahová csak tudsz. Hétvégén kérd meg a szobatársad, hogy menjetek el egy jót sétálni. Hallottam azt a praktikát is, hogy az illető mindenhová késve indult el, így nagyon kellett siessen, hogy időben odaérjen, ezzel fejlődött az ellenálló képessége is és semmi mást nem sportolt ezenkívül, mégis sikerült lefogynia.

A másik ismerősöm azt mesélte, hogy az, hogy megtagadsz magadnak bizonyos ételeket, csak ront a helyzeten. Ezért minden első nap a koplalós nap volt, amikor kalóriaszegény ételeket evett, napi 5-ször keveset, másnap pedig amit megkívánt, odafigyelve a napi 5 étkezésre, meg na, nem evett zsíros burgert és szalonnát, ez senkinek sem egészséges. így egy idő után összeszűkült a gyomra és nem tudott nagy mennyiséget enni.

A kikosarazás meg... remélem, a fiúnak rossz élete lesz :P bár nehéz, ne foglalkozz vele... táplálkozz, vedd egy bíztatásnak, hogy "igen? na akkor én igenis megmutatom, hogy tudok bomba csaj lenni". Elgondolkodhatsz azon is, hogy elmenj táncolni. Nem csak mindenedet átmozgatja, de ismerkedni is jó és a lélek fejlesztéséhez is hozzájárul :-)

2019. nov. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kedves és bíztató kommenteket! Ezek után még eltökéltebnen fogok újra belevágni, mivel sajnos elég sok időt ki kellett hagynom betegeskedés miatt.
2019. nov. 24. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!