Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szerintetek szedje anyukám...

Szerintetek szedje anyukám (63 éves) továbbra is a koleszterin-csökkentő ATORVASTATIN gyógyszert?

Figyelt kérdés
Nem szedi a koleszterin gyógyszert már egy pár hete, mert egy (az EÜ-höz elvileg nagyon értő) ismerősöm azt mondta, hogy nem baj az, ha magas a koleszterin, ugyanis az mindenkinél egyedi, és sokkal többet ártanak a májnak a koleszterin-csökkentő sztatin gyógyszerek, mint maga a magas koleszterin (az ugyanis szerinte SEMMIT sem árt)... És hát én elhittem neki (belinkelt erről egy csomó tudományos cikket meg videót, meg ő is hosszasan ecsetelte ezt)... Amúgy a legutóbbi vérvételének adatai szerint 5.7 a koleszterinje (5.2 lenne ugye a max.), a HDL koleszterinje pedig 1.91 (ott 1.55 a max.)...

2019. dec. 6. 20:06
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Nem vagyok Lenkei fan, soha nem vettem tőle egyetlen vitamint sem! Azért az is érdekes volt, amikor megkérdeztem sok éve egy kontroll alkalmával az orvost, hogy ha a heti 3x2 szem Panadolt 2 évig szedem, akkor nem lesz májrákom? A válasza annyi volt, hogy ez még nem bizonyított... tehát ennyire bízhatunk abban is, hogy a koleszterincsökkentő nem okoz hasonló problémát!
2019. dec. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

A paracetamol származékok 4 g alatt biztonságosak. Pont. Évtizedek tapasztalatai bizonyítják.

A statinnál pedig minden study azt hozza, hogy pont, hogy csökkenti a hepatocelluláris carcinoma kialakulásának esélyét

2019. dec. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

#3-asnak: Triglicerid 0.8

(priviben is elküldöm, ha nem baj...)


Nem gondoltam volna, hogy ekkora vitát generálok ezzel, nem ez volt a célom... Én csak azt szeretném, ami anyukámnak a legjobb, ugyanis ha ő már nem lesz, velem nem tudom mi lesz... :-(


De azt hiszem akkor az lesz a legjobb, ha mindketten elmegyünk a háziorvoshoz, és megbeszéljük vele a dolgot...

2019. dec. 7. 13:16
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

A számított LDL, 3,4 mmol/l.


Amennyiben anyukád valóban alacsony vagy maximum közepes kockázati csoportba tartozik (nem cukorbeteg, nem dohányzik, nem magas a vérnyomása) , akkor elég életmódi terápia, kicsit kevesebb zsíros étel, sok mozgás és nem feltétlenül kell statin. De ez gyanítható volt, mert a jó koleszterinje volt nagyon magas, az tolja el az egészet.

2019. dec. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2019. dec. 7. 15:04
 16/28 A kérdező kommentje:

Tegnapi vérképeredmény:


8.4 a koleszterin

2.15 a HDL koleszterin

5.8 az LDL koleszterin


Hozzátenném, hogy a nyitó kérdésben írt vérkép eredmény már jóval régebbi volt, és az a gyógyszer szedése mellett volt ilyen (ha jól emlékszem).


Gondolom ezek után szednie kell továbbra is az ATORVASTATIN gyógyszert, és lehet, hogy a 20 mg-os nem is lesz elég? :-S

2019. dec. 11. 10:26
 17/28 anonim ***** válasza:
64%
Szia! Sajnos ilyen értékek mellett már minimális kockázat esetén is ajánlott a statin szedése.
2019. dec. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
25%
Ekkora eltérésre tényleg hulla felesleges. Egyen zabpelyhet az is leviszi.
2019. dec. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Ja bocsi most látom hogy 8.4re felment. Ha én lennék a helyebe szedném amíg lemegy 6.5ig aztán diéta és zabpehely.
2019. dec. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

A labor normálérték a koleszterinnél 5.1, de még emellett is jelentkezhetnek érszűkületi problémák.


Az optimális érték ha 3-5 között van az összkoleszterin és a triglicerid minél alacsonyabb.


Az emberek kb. 10%-a nem szedheti bármi mellékhatása miatt. Az érrendszeri szűkületi betegségekre hajlamos felmenőkkel rendelkező embereknél viszont megelőzi a sztrókot, az infarktust és az érszűkületeket.

Sőt a cukorbetegeknél teljesen megszünteti a megfelelő dózisa a neuropátiát.


Amikor már úgy tűnt, rajtam már semmi nem segít, már elhalt a lábujjamban a csont és alug éreztem vele, biszont fájdalmak nyillallásai kínoztak rendszeresen, már az arcom kezdett kicsit féloldalassá válni és éreztem minden tagomban a keringési problémát, sőt egyre súlyosbodó retinopátia és ödéma alakult ki, amikor végső megoldásként már elkezdtem szedni az atorvasztatint.


Az után két hónappal már nagyon jó irányban alakult minden. Ennek már 6 éve, hogy szedem a 80 mg atorvasztatint és már teljesen rendben van és jól érzékelnek az ujjaim is és a retinopátia minden jele is teljesen elmúlt.


Már abba nem hagynám, mert most úgy érzem magam 65 évesen, mint amikor 36 voltam.

2020. dec. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!