Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szerintetek szedje anyukám...

Szerintetek szedje anyukám (63 éves) továbbra is a koleszterin-csökkentő ATORVASTATIN gyógyszert?

Figyelt kérdés
Nem szedi a koleszterin gyógyszert már egy pár hete, mert egy (az EÜ-höz elvileg nagyon értő) ismerősöm azt mondta, hogy nem baj az, ha magas a koleszterin, ugyanis az mindenkinél egyedi, és sokkal többet ártanak a májnak a koleszterin-csökkentő sztatin gyógyszerek, mint maga a magas koleszterin (az ugyanis szerinte SEMMIT sem árt)... És hát én elhittem neki (belinkelt erről egy csomó tudományos cikket meg videót, meg ő is hosszasan ecsetelte ezt)... Amúgy a legutóbbi vérvételének adatai szerint 5.7 a koleszterinje (5.2 lenne ugye a max.), a HDL koleszterinje pedig 1.91 (ott 1.55 a max.)...

2019. dec. 6. 20:06
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Még valami...

A még 8 évvel ezelőtt 83 éves édesanyám a tudtom nélkül nem szedte sem a sztatint, sem az Astrix-ot a vérrögök ellen.

Akkor már elveszítette az egyensúly érzékét és meggyengült az egyik lába, alig tudott műr gondolkodni.


Aztán kiderölt, hogu nem szedi ezeket a gyógyszereket, ezért megbeszéltem vele, ez miárt fontos.


Azóta folyamatosan szedi és már teljesen fross és tiszta a gondolkodása.

Már teljesen rendeződött az egyensúly érzéke.


Ebből érdemes levonni a következtetéseket..

Sőt az ízületi működésre is jó hatással van, mert a beszűkült erek mellett az ízületek keringése sem megfelelő,

Ismerősöm, aki elkezdte szedni a diabétesz szövődményeire, mondta, hogy sokkal frissebb, energikusabb azóta egészében és már nem fájnak az ízületei.

Visszatért a lábujjaiba az érzékelés.

2020. dec. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Már bocs, de ez a tök felesleges sztatin propaganda amit itt nyomatsz visszatetsző. Orvos vagyok, írni és indítani is szoktam sztatint, de ez amit itt csinálsz több kérdésnél inkább gyanús, mint meggyőző. Szimplán túl agresszív, rossz kommunikáció.
2020. dec. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Amire még rájöttem, nem a bevitt koleszterin okozza a legnagyobb bajt, nem az emeli meg nagyon a koleszterin szintet, hanem a túl gyakran fogyasztott szénhidrát források és a cukor.


Na meg amikor valaki másfél óránkánt vagy gyakrabban eszeget csipeget tésztaféleségeket, esetleg cukros tésztaféleségeket, szénhidrát forrásokat!


A szervezetben gyakrabban megemelkedő cukor szintből a máj enzimje triglicerid koleszterint szintetizál. Ez jóval több koleszterint termel, mint amit az étkezéssel be tudnánk vinni, vagy diétával távol tudnánk tartani!


Magamon tesztelem ezeket a dolgokat már 6 éve, ezért merem bátran állítani.

2020. dec. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Nem ez volt a kérdés.
2020. dec. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Viszont ebben magyarázattal és példákkal támogatva benne van a részletes válasz, indok és a magyarázat is, hogy miért szedje, ha az orvos az értékei esetleg a tünetei alapján ezt javasolta.


Másképp enélkül könnyen súlyos, életveszélyes keringési katasztrófa érheti.


Vagyis a válasz, szedje ha felírták neki.

2020. dec. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

#22-es..


Nekem az életem mentette meg, amikor már azt hittem, hogy a napjaim meg vannak számlálva.


Semmi más gyógymód, sem a halolaj, sem a CLA (Conjugált Linolén Acid), sem a fokhagyma, sem a mozgás, a 80 km-es kerékpározások a hegyek között, semmi nem segített, csak miután elkezdtem szedni a sztatint, azóta múlt el teljesen minden érrendszeri betegségem, szövődményem.


Ezt felismerve most "meg akarom menteni a világot".


Ezért igyekszem nyomatékosan fogalmazni.


Nem is értem, amikor az érrendszeri szövődmények jelentik az egyik legnagyobb halálozási kockázatot, akkor hogy lehet olyan aki megkérdőjelezi ennek a szerepét, hatékonságát és létjogosultságát azokban az esetekben, amikor a familiáris halmozódás prognosztizálja az egyén kockázatát, amit a személyes tünetei és labor eredményei is alá támasztanak.


Már rájöttem, nem jó tudatlanul bele betegedni majd kínok között, lebénulva, félig megvakulva meghalni, ami felé haladtam a 2 év sztatin kihagyás mellett, még 2014 előtt.


Ezt csak olyan ember tudja ilyen lelkesen összeszedni, akinek az életét már korábban megkeserítette egy mindenre kiterjedő neuropátia, amiből mára semmi nem maradt a gyógyszer szedése mellett 6 év alatt.


A családomban apai ágon 55 évesen halt meg a nagyapám és az apám is érrendszeri betegségben. Sőt nálam is akkoriban jelentkeztek egyre súlyosabban ezek a gondok. Az életem és a jó élet minőségem köszönhetem ennek a gyógyszernek, ezért tudok és merek így áradozni róla a személyes tapasztalatok tükrében. Azt csak én tudom, hogy voltam és alig hittem annak amit megtapasztaltam a gyógyszer szedését követően!

2020. dec. 29. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Csak az baj, hogy kb. úgy nyomod mint a teleshop. A sztatinok nagyon jó gyógyszerek, de nem csodaszerek.
2020. dec. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Azon csodálkozom, amikor tényleg csak ámulok még most is, hogy ilyen eredményesen rendbe hozta az életemet, amikor már szinte a halálom9n voltam. Korábban, még fiatal koromban nagyon sok embert láttam megnyomorodni és belehalni az érrendszeri betegségekbe, apámat és nagyapámat is bele értve.

Nagyapámról csak hallottam ezeket.


Ezért tett ilyen lelkessé, hogy a nagy adag sztatin (80mg) csodaszerhez hasonlóan hatott nálam. Másnál nem így hatna?


Nyilván a rosszul reagáló 10% k8vételével.


Ali még gelíratta az én tanácsomra, nála is épp ilyen volt a javulás mértéke mint nálam.


Sokan sxenvednek a neuropátiűtól és az érrendszeri betegségektől, de ki nem próbálnák legalább három hónapig..


Annyi idő alatt már jelentős a javulás!


Nekem meglepő ez a nagy ellenállás a megtapasztalt hatás ellenére is. aAki nem szedi, az csak a rémhíreknek hisz.


Tényleg olyan nálam a hstása, mint valami "csodaszer"-nek, vsak sokan be se szedik, miután felírták nekik, a róla terjesztett rémhírek miatt.


Miért írom ennyire részletesen? Mert magamon tapasztaltam, ha megfelelően nagy afagban szedjük, akkor jól működik.

Közben látom, hogy mások még most is ugyanúgy sxenvednek és várják az elkerülhetetlennek látszó halűlt, mint én a sztatin szedése előtt.


Azért írom ilyan "nyomulósan" mert hátha kipróbálja valaki olyan is, aki hatással van az orvos oktatásra és ellenőrzi ahogy azt kell, és később emberek sokaságát tudják majd megmenteni a ma egyik legnagyobb halál okától a sztatinnal.


Nekem magamat sukerült így rendbe hozni teljesen.

Más meg higgyen róla amit akar, legfeljebb beteg marad és bele őusztul. Ez is egy hozzá állás, de nekem a lelkiismeretem ezt nem engedi, ha egysxer magamin kitapasztaltam a hatás eredményét.

2020. dec. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!