Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Emetofobia lekuzdese hogyan?

Emetofobia lekuzdese hogyan?

Figyelt kérdés

Mostanában (az utóbbi néhány hónapban) egyre jobban félek a betegségektől, de főleg a hanyastol. Ma este, nagyon ideges lettem ez miatt, és azóta is rettegek, pedig egész nap semmi bajom nem volt, nem vagyok beteg, de azóta nagyon nehéznek érzem a gyomrom és ideges vagyok, nem tudom elterelni a gondolataimat. Ezt hogy tudnám leküzdeni? Pszichológushoz járok szorongással, de most az ünnepek miatt két hét múlva van a következő idopontom. Adnátok valami tippet hogy ezt hogyan lehetne addig is kezelni?

Előre is nagyon köszönöm!


2019. dec. 26. 21:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Én nem tudtam sokáig, hogy a hányástól való félelem létezik, pedig kicsi korom óta ezzel élek. Én mindig próbáltam mással foglalkozni, és egy idő után elmúlt a szorongásom emiatt, ha nem, akkor meg beteg lettem, az ellen nem tudtam mit tenni. Sokat segített még, ha hideg vízzel mosogattam a tarkóm meg a csuklóm, plusz a hideg csempéhez támaszkodtam vagy kimentem a friss levegőre pár percre. Nekem ezek beváltak a szorongás vagy hányinger leküzdésére. Ma meg már úgy vagyok vele, hogy aminek ki kell jönnie az hadd jöjjön, utána jobban érzem magam tőle.
2019. dec. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia

Nekem is ez van kislány korom óta. Voltam eleinte pszichiáternél de nem jött rá sajnos. Majd én pár év múlva vissza mentem és mondtam hogy nekem ez van.szoval hosszú éveken keresztül rettegésben éltem ,de a tavalyi évem volt eddig a legrosszabb. Lefogytam 42 kg ra és szó szerint ki látszott a csontom a bordán mindenem.semmut sem mertem enni inni sem nagyon,minden napos volt a cerucál,vagy deadelon szedése,csak így tudtam nyugodtan aludni. Egyszer volt egy nagyon rossz pánik rohamom,és akkor be sokaltam. Onnantól kezdve irkaltam magamnak a tüneteimet,és ha megint kezdtem furin érezni magam elő vettem elolvastam és rá jöttem ez megint az. És ezért könnyen el is múlt. És ez így van máig,egyre kevesebbszer vagyok rosszul,bár még így is vannak panikolások de nem annyira mint akkor. Híztam is ,bár nem sokat. Igazából csak te tudsz ezen segíteni,vonulj félre egy csendes helyre és beszélgess el magaddal.tudom viccesnek hangzik de sokat ér ! Ha bármi kérdésed van írj!

2019. dec. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!