Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mindent a stresszre fognak,...

Mindent a stresszre fognak, de hogy derítsem ki, hogy mi bennem a stressz?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok, orvostól orvosig járkálok, világ életemben beteges típus voltam. Általános iskolában havi szinten többször erős migrén zsibbadással, hányással, abból szerencsére kinőttem. Utána is megmaradt a gyakori, folyamatos fejfájás.

Gimi után fülzúgás, pánikbetegség kb másfél éven át, pszichés kimerültség, derealizáció, deperszonalizáció, magas pulzus, csökkentőt szedek rá. Utána ágyéki porckorongsérv, 1 éven keresztül szenvedés, sántítás, semmi nem segített, bal bokám bénulni kezdett, műteni kellett, azóta jól vagyok. Közben gyomorpanaszok, reflux, mellkasi fájdalom, folyamatos gyomorszáj görcs, hányinger. Ma voltam tükrözésen, aranyos doktor volt, semmi problémát nem látott, csak szűk gy. szájat és hogy fent van a savam. De, idézem, be vagyok feszülve, látni, hogy a stressztől van!


És én ezt már elhiszem!


De mi okoz nekem stresszt???


Művelt, intelligens lány vagyok, pszichológushoz jártam, napi szinten nem vagyok idegbeteg, rágódós típus vagyok, s mint mindenkinek, nekem is vannak az életben nagy problémáim, család, stb. Párkapcsolat jó, van 1 2 barát, munkahelyen egész nap (!) nevetünk, stb...


Hol a stressz???

Hol találjam meg???


Önismereti könyveken, pszichiáteren, pszichológuson rég túl vagyok, még régen a pánik miatt, hiszek Istenben benne bízom, imádkozom, de merre induljak, hol keressem a megoldást ???


Adjatok ötleteket, ihletet, milyen szakemberhez forduljak...


Köszönöm szépen!


2020. febr. 4. 21:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

20 éves fiú vagyok , és hasonló problémákkal küzködtem 1 évvel ezelőtt , mármint nekem kicsit másabb a dolog nekem egy kutya kemény influenza után jöttek ki a tünetek , mivel annyira azt hittem bele fogok halni abba hogy hallom hogy dobog a szívem ,minden szartól paráztam orvostól-orvosig jártam ,de semmi nem lett pozitív , és kicsit belenyugodtam hogy ezek amiket tapasztalok ( nehézlégzés ,szívfájdalom , mellkasi nyomás , fejfájás , reménytelenségérzés ) ez mind az én fejembe van , és attól a stressztől ami a negativitásommal gyártok , és elkezdtem kicsit átállítani magam , nem szedtem nyugtatókat , anti depresszánsokat csupán a gondolkodásmódomon váltottam ,és a problémáimat kezdtem elbagatelizálni , és lássa a jó isten a lelkem jobban vagyok , mint pár hónappal ezelőtt. Egész nap a vállamon ült a kisödög , most meg már egy 80 %- os magamat visszakaptam a maradék 20%-on dolgozom még . Amit ajánlani tudok , a saját magad ismerete/elfogadása , a gondok , zűrös helyzetek kiszűrése , lecsökkentése , aszerint mennyire lehetséges ez. A szennyező környeztet otthon is kitakarítjuk (por , kosz , vízkő stb stb) ezt takarítsd ki a lelkedből az életedből , mert lehet olyan fájdalmaid vannak méllyen amit még te sem diagnosztizáltál magadban , és azt a Jó Isten se fogja előrángtani , ha te nem vagy rá képes , lehet az évek alatt felgyülemlett , és most a felnőtt korodra beért , ezzel problálkozz mindenképp. Amit ajánlani tudok még hogy gyógyszert ,csak is a legeslegesleges legrosszabb esetben vegyél be , mert szokásformáló drog , és leépít. Én speciel macskagyökeres , és azzal együtt pár gyógynövénnyel turbózott kapszulát szedek , vagy olyan teát iszok , ha elhiszed hogy segíteni fog , segíteni is fog :) . Természetes semmi kémia. Bármi egyéb kérdésed/mondanivalód van , dobj rám egy üzit privátban szívesen beszélek erről.

2020. febr. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hellinger-féle családállítás. Spirituális, ezoterikus körök. Sport, mozgás. Lelki gyakorlatok, önfejlesztés.


Ha a hagyományos orvoslás, nyugati pszichológia nem segített, akkor sok más nem marad, csak az alternatív gyógyászat.

2020. febr. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Durva így amit leírtál, mennyi mindenen mentél át ilyen fiatalon. Nagyon sok tünetet felsortál ami egy az egyben nekem is van. A saját tapasztalatom alapján mondom, szerintem hatalmas lelki terhet cipelsz, ami évről évre csak gyűlik benned. Nemm hoztad fel, de merem állítani szerintem a saját családoddal, szüleiddel nem vagy összhangba. Próbálj a belső hangodra figyelni, ne hagyd elnyomni magad, menj szembe az árral. A saját életedet éljed.
2020. febr. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!