Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért érzem ennyire borzasztóa...

Miért érzem ennyire borzasztóan fáradtnak magam mindig?

Figyelt kérdés

Két "állapotom" van: vagy kicsattanok az energiától vagy annyira fáradt vagyok, hogy csak vegetálok egész nap. És általában a vegetálás tölti ki a mindennapjaimat. Nincs köztes állapot. Voltam vérvételen, minden oké, nem találnak semmi olyat, ami okot adhatna erre.

Már évek óta tart ez nálam, semmit se tudok csinálni emiatt. Edzeni folyamatosan járok, heti négyszer. Arra még rákényszerítem magam, de azon kívül nem megy más. Se gondolkozni nem tudok, se főzni, se lemenni rendesen sétálni mert egyszerűen elfáradok. De még ahhoz sincs erőm, amihez kedvem lenne és nem kell hozzá sok energia, pl rajzolás, gitározás stb stb... Napi 2 liter vizet minimum megiszok, az se lehet a gond. Rendesen alszok, 8 órát.

Mit tegyek? Min változtassak?



2020. febr. 18. 15:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet vitaminhiány is! Kezdj el szedni multivitamint.
2020. febr. 19. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 szamo77db ***** válasza:
Nem tudnád ezt megbeszélni a háziorvosoddal?
2020. febr. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1. Vérképem szerint vitaminhiányom nincs :/


2. Először hozzáfordultam, nem a gyakori kérdésekhez.

2020. febr. 23. 17:01
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy depressziós? Sajnos ez tipikusan a depresszió tünete (a depresszió hosszú évekig is fennállhat!), a legtöbbször nem érzek semmit, nincs kedvem semmihez, nem tudom magam rávenni dolgokra, olykor meg annyira felpörgök, hogy abban az 1-2 napban mindent megcsinálok, amihez egészen addig nem volt energiám. A munkahelyemen is örökké azt érzem, hogy fáradt vagyok, hogy nincs kedvem a feladatokhoz, túl soknak érzem az egészet, aztán amikor bepörgök, húzom magammal az egész csapatot, úgy érzem, le se lehetne lőni.

Nyolc óra helyett aludj 7,5-et, vagy 9-et. REM fázisok 1,5 óránként vannak (szóval 1,5, 3, 4,5, 6, 7,5), ha abból ébredsz, kipihentebb leszel, még akkor is, ha kevesebbet alszol. Nekem ez tényleg sokat segített. Ez pedig hülyeségnek hangzik, és igazából egészségtelen is, de több energiám szokott lenni, ha nem alszom ki magam (a munkám miatt sokszor huzamosabb ideig 4-6 órákat alszok naponta, vagy annyit se). Gondolom olyankor átesek a holtponton, vagy nem tudom.

2020. febr. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom fenáll-e még a probléma, elég rég írtad ki. De egyébként én futnék még egy kört az orvosnál, mert azért egy vérvételből nem derül ki minden. Valami rendes teljeskörű kivizsgálás nem ártana. Ha meg nem találnak semmit, akkor tényleg valami lelki eredetű dolog lehet. Akkor keress egy pszichológust. Ahogy leírtad, eléggé befolyásolja ez a életed, szóval ne hagyd annyiban.
2020. ápr. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!