Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan szokhatnék le a csontro...

Hogyan szokhatnék le a csontropogtatásról?

Figyelt kérdés
állandóan ropogtatom a kezemet és már remeg. Nem szeretném ezt, de egyszerűen önkénytelenül elkezdem ropogtatni, meg a könyökömet is.
2010. júl. 26. 21:14
 1/7 anonim válasza:
45%

sürgősen hagyd abba.. ha már most remeg, akkor öreg korodba szerinted milyen lesz? elég durva.. Nagy akarat erő kell, de parancsolj rá magadra, mert ezzel sokat ártasz a porcaidnak..

Idősen majd jön a csontritkulás, porckopások.. úgy fog fájni a kezed, hogy majd besz@rsz.


14/L

2010. júl. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem a csontok ropognak, hanem a légbuborékok pattognak ki (ezért van, hogy 10-30 percig nem roppan megint, újra össze kell állniuk Ha a porcok, csontok ropognának, mehetne 24 órában is). Én már 20 éve ropogtatom és nincs bajuk.

És nem csak akaraterő kérdése: ha valaki már rendszeresen csinálta, annak már egy normál természetes feszítésre is könnyen roppan megint (pl megszorít valamit, rátámaszkodik valamire), aki meg sose, annak gyakran még "jó technikával" sem akar kiroppanni sehogysem.

2010. júl. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 fiibsz válasza:

áhh én az ujjaimat ropogtattam állandoan..-.-

ugy szoktam le hogy megkértem egyik barátomat hogy mikor csinálom szoljon rám...(mert nekem már olyan természetes volt hogy észre sem vettem)aztán egyre kevesebbet csináltam..és már nekemis feltünő lett és mikor csináltam mindíg le csesztem magam..: D nem 2 napba telt..de végleg le szoktam róla :D

nah ez jo értelmes lett xĐ remélem azért tudtam segiteni =)

2010. júl. 27. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
igen, tudtál segíteni :). és köszönöm az eddigi válaszokat. Majd én is lecseszem magam :D
2010. júl. 27. 01:49
 5/7 anonim ***** válasza:
egyik ismerősöm ropogtatta, míg egyszer sürgősségire nem került...
2010. júl. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Gondolom, mert elütötte a villamos.
2010. júl. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
és egyáltalán hogy lehet a sürgősségire kerülni csontropogtatás miatt??
2010. júl. 28. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!