Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan szokhatnék el a folyton...

Hogyan szokhatnék el a folytonos panaszkodásról?

Figyelt kérdés
Egy két lábon járó panaszláda vagyok. Szinte mindig panaszkodom. Főleg azért,mert nincs barátnőm. Állandóan nyavalygok. Próbáltam pozitív,ment is egy-két napig,utána minden úgy folytatódott,ahogy abbamaradt. Valami hatékony módszert szeretnék.
2011. aug. 9. 12:33
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
56%
Keress fel egy pszichológust vagy vezess naplót ( akár interneteset ). Elfognak mellőled úgy pártolni a barátaid, ha mindig a te bajaidat hallgatják.. Néha mondj el nekik pár dolgot, ne érezzék azt,h kizárod őket az életedből de ne folyamatosan te beszélj, kérdezd meg tőlük,h vannak, mi történik velük! Azt fogod észrevenni,h mindenhol csak a te bajod van és fogalmad sincs mi van másokkal! De sokkal egyszerűbb lenne ha talpra állnál és megoldanád a problémáidat! Vagy keress rá wikipédián a vonzás törvényére, hátha attól majd befejezed!:) Remélem segítettem.
2011. aug. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Ismerem a vonzás törvényét,de nem működik.
2011. aug. 9. 13:39
 3/24 anonim ***** válasza:

Na, tessék, most is csak panaszkodsz!


Oké, viccet félretéve, arra nem tudok praktikus tanácsot adni, hogy hogyan ne panaszkodj állandóan.

Azt viszont tudom, hogy ha nem teszel ellene, akkor valóban elmarod magad mellől az embereket.

Én magam éppen nem oly rég szakítottam meg egy barátságot(?), mert besokalltam attól, hogy a beszélgetésünk 90%-a mindig róla szólt és legfőképpen negatív volt. Bármit mondtam, az soha nem volt neki jó, nála nem jött be - de valójában meg sem próbálta, hanem alapból elvetette. Nálam pedig ez csapta ki hosszú idő után a biztosítékot. Nagyon lehúzó egy olyan ember környezetében lenni, aki a panaszkodással negatív energiamezőt hoz létre, ami másokat is lehúz.


Ne érts félre, nem bántás a célom. Csak leírtam egy másik oldal tapasztalatát, hátha ez segít.


Nem azt mondom, hogy legyél egy vigyori bili...mert az sem jó. Az a másik szélsőség. A kettő között kell megtalálni a középutat.

2011. aug. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Van igazság,amit az írtál.
2011. aug. 10. 11:45
 5/24 anonim ***** válasza:

Szia!


Másodikként írtam korábban.

Te írtad azt, hogy:

1) Sokat panaszkodsz (már maga a beismerése egy nagy lépés, mert sokan idáig sem jutnak el!)

2) A vonzás törvénye nem működik (szerinted)


Nos, nem vagyok egy nagy ezoterikus blabla fanatikus. De a vonzás törvényének az a lényege, hogy amit a legtöbbször forgatsz/pörgetsz az eszedben, az fog megvalósulni. Mivel sokat panaszkodsz, és még ha próbálkoztál is pozitív lenni, idő kell arra, hogy a GONDOLATAID valóban átálljanak pozitívabbra. De ha továbbra is kételkedsz abban, hogy nem működik, akkor is működik - hiszen jobban belesüllyedsz a panaszkodásba, és mivel akkor ugye negatív dolgokat pörgetsz újra és újra az eszedben, így ne is várd, hogy pozitívabb irányba elmozdulj, hiszen negatívval negatívat vonzasz magadhoz.

Ezt gondold át. A baj az, hogy sokan túlmisztifikálják ezt a vonzás törvénye dolgot...pedig pofon egyszerű... :)


Szép napot!

moi2011

2011. aug. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Na igen. A gond az,hogy számtalanszor próbáltam,.de mindig visszestem. Így minek erőlködni?
2011. aug. 10. 12:22
 7/24 anonim ***** válasza:

Ha neked így jobb, akkor valóban nem szükséges erőlködni.

De ha komolyabb eredményt akarsz, ahhoz erőfeszítésre és kitartásra van szükség.

Tudod, a sült galamb sem repül csak úgy a szádba... :)


moi2011

2011. aug. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Amit tudtam,megtettem. Részemről teszek rá a továbbiakra.
2011. aug. 10. 13:21
 9/24 anonim ***** válasza:

Lehet, éppen ezzel az elengedéssel jutsz előrébb. Reméljük!

moi2011

2011. aug. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
De elengedni sem tudom. Folyton ezen görcsölök,meg azon,hogy nem kellek senkinek.
2011. aug. 10. 13:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!