Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Van e valami bevált technika...

Van e valami bevált technika arra, hogy könnyen visszaaludjon az ember az éjjel közepén?

Figyelt kérdés
Könnyen elalszom, de sajnos az éjszaka közepén ki kell menni a mosdóba és nem tudok utána könnyen visszaaludni, mert állandóan a megoldatlan problémák gyötörnek, forgolódom, így órák is eltelnek.
2020. ápr. 28. 17:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt szokták mondani hogy írd le a gondolataid.

Én lefekvés előtt 2x elmegyek mosdóba, 15-20 perccel az első után.

Illetve 1 órával fekvés előtt már ne igyál.

2020. ápr. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Én lefekvés előtt 2x elmegyek mosdóba, 15-20 perccel az első után.


Illetve 1 órával fekvés előtt már ne igyál."


Bárcsak ez így működne:)...

hiába nem iszom már lefekvés előtt 2 órával se akár és megyek el mosdóba, akkor is felkelek éjjel szinte mindig mosdóba és nem tudok visszaaludni ugyanúgy, mint a kérdező.

Nyilván ilyenek vagyunk. Én világ életemben ilyen voltam. Örökké pörögtek a gondolataim. Én elfogadtam magam így, ahogy vagyok. Attól persze néha összejön a rendes alvás is, főleg hétvégén, amikor annyira nincs min gondolkozni. :)

2020. ápr. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Pl én padlástérben lakom, légkondi nélkül, így legalább 5 fokkal melegebb van. Nyáron a 30 tök normális, azt szoktam meg, abban alszom.

Viszont amikor meleg van, és éjszaka megébredek, akkor ha megiszok egy sört - az úgy megvág h egyből visszaalszok 😃


Amúgy ha a gondolatok a gáz, akkor esti fekvő meditációt szoktam nyomatni. Mondjuk én napközben is többször, sőt reggel is meditációt gyakorlok.. Szóval nekem nem jelent nagy problémát leválasztódni a gondolatokról. Szerintem csak gyakorlás kérdése, és hamar bele lehet jönni hogy menjen éjszaka is, fekve.


Nekem csak ez két módszerem van 😊

2020. ápr. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha ez hajnali negy korul van, ez minden emberbe bele van kodolva. Esetleg fulhallgatoval nem hallgatnal valami nyugtato instrumentalis zenet, vagy olyan beszelgetos radiomusort, ami azert unalmas is ahhoz, hogy tulzottan eberen tartson? Nekem ez segit.
2020. ápr. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én titkon úgy érzem, hogy tudna segíteni ezen a problémán is, mint minden, vagy legalábbis a legtöbb problémán a lottó főnyeremény. Gondolom a többség egyetért velem.
2020. ápr. 29. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!