Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi értelme az életnek?

Mi értelme az életnek?

Figyelt kérdés
A barátok egy idő után elhagynak. A szüleim nem elégedettek velem. A föld haldoklik. Én úgyse vagyok sikeres semmiben és nem vagyok képes semmire. Sokszor úgy érzem csak nyűg vagyok. Legszivesebben átaludnám az egész napot. És ekkor jön a kérdés:Miért élek?

2020. máj. 15. 21:19
 1/6 anonim válasza:
Most tolhatnám a szokásos szöveget, hogy lesz ez jobb is, és hogy az életünkben vannak nehezebb és gondtalanabb időszakok, de hogy milyennek éled meg az életed ez nagyban TŐLED is függ. Azt javasolnám, hogy próbáld meg lekötni magad, találj egy hobbit amit szívesen csinálsz pl. sport, főzés, menj el túrázni, kirándulni stb. Azt írtad, hogy a szüleid nem elégedettek veled. Pontosan hogy érted ezt, és egy kort is tudsz írni?
2020. máj. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Te nem elsz, csak gazdatest vagy. DNS molekulalancod el, O hatarozza meg az eleted es a sajat maganak a reprodukcioja az elet ertelme, mert csak igy tud tovabb oroklodni. Ezert van a gyerek. Te meghalsz mint test, de a DNS-ed tovabb oroklodik.
2020. máj. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az életnek te adsz értelmet, egyébként értelmetlen.


Kezd azzal, hogy csak sétálsz egyet, és szabadon engeded a fantáziád, hogy mi az amire vágysz, és amit a közeljövőben elérhetsz?


Mi az amihez kedved van csinálni, mi az ezek közül amihez most is adottak a körülmények és tedd meg!

Persze csak ha nem fekvés.


Ezután mindig ha épp eszedbe jut, hogy ez és ez tök jó lenne, kelj fel és csináld...


Utána jöhetnek a nagyobb célok.


Segíteni fog, az agyad a legkisebb elvégzett célokért is már jutalmaz.

2020. máj. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"A barátok egy idő után elhagynak." - Egy részük igen, de majd jönnek helyettük újak. Ahogy te is elhagysz majd régi barátokat, különféle okokból. Én a legjobb barátaimat (akik most is barátaim) felnőttkoromban ismertem meg, egyetlen gyerekkori barátommal tartom még a kapcsolatot, de már nem állunk annyira közel egymáshoz, mint régen.

"A szüleim nem elégedettek velem." - Ha nekik nem tudsz megfelelni, felelj meg magadnak, tégy valami olyat, amitől te magad elégedett leszel.

"A föld haldoklik." Most még él, és valószínűleg túl fogja élni az embert.

"Én úgyse vagyok sikeres semmiben és nem vagyok képes semmire." Ezt most így gondolod, de lehet, hogy nem is így van, illetve ezen még változtathatsz.

"Sokszor úgy érzem csak nyűg vagyok." - A szüleidnek? Majd elindulsz a saját utadon, elköltözöl, dolgozni kezdesz, és akkor már nem leszel nyűg. Addig is csinálj otthon valami hasznosat, amit értékelnek.

"Legszivesebben átaludnám az egész napot." - A depresszió jele lehet, ahogy az előző gondolatok is. Vannak jó módszerek ellene. Ha egyedül nem megy, kérj segítséget.

"És ekkor jön a kérdés:Miért élek?" - Erre sokan egész életükben keresik a választ, filozófusok írnak róla könyveket, másokat meg nem érdekel, csak élnek. Ha szerencséd van, egyszer rájössz, neked miért érdemes élned. Addig is olvass sokat, egész napos alvás helyett is hasznos.

2020. máj. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Amúgya föld nem haldoklik picit sem.

Max a klíma egyensúja borul fel, aminél ezerszer durvábbat is étélt már a földi élet.


[link]

2020. máj. 16. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
42, mint tudjuk.
2020. máj. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!