Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hivatalosan van valami szankci...

Hivatalosan van valami szankció ha valaki nem veszi fel a maszkot ott ahol kötelező lenne? Mit gondoltok a viseléséről boltban, jarművökön, rendelőkben stb?

Figyelt kérdés
Nagyon kényelmetlen viseletnek találom. Fulladok is benne és bepárasodik a szemüvegem. Viszont mióta használom nem voltam beteg. Aminek nagyon örülök így ünneplem a használatát a kellemetlenségekkel együtt is. Azt viszont szomorúan tapasztalom, hogy kb.rajtam kívül már senki nem hordja szakszerűen vagy az állukon lóg dísznek vagy lehúzzák az orrukról és így semmi értelme. Még kórházban is ezt tapasztaltam. És nem szól senki még azoknak sem akik dísznek sem veszik fel, bemehetnek úgy a boltba. Nem értem ha én kibírom más miért nem bírja ki azt a rövid időt? Jobb lesz ha megint jön a kijárási tilalom és minden bezár? Vagy mások szeretnek betegek lenni? Nem csak a covidra gondolok.

2020. júl. 11. 15:15
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
58%

Látom a szövegértés neked sem megy, kérdező, értelmezd már nekem ezt, amit ide írtam:


"ezáltal teljesen felesleges maszkot venni, HA NEM tartozunk a veszélyeztetettek (idősek + krónikus betegek) csoportjába, illetve nincs a közvetlen háztartásunkban idős rokon."


Ki a franc írta azt, hogy én azt hiszem, nem fogom elkapni, vagy hogy ez csak egy kis nátha? Ne adj a számba olyan szavakat, amik nem hangoztak el tőlem. Előbb - utóbb a népesség nagy része át fog esni a betegségen, Magyarországon pedig alig van fertőzött, így a járvány berobbanása eddig még nem következett úgy be, mint például a Németeknél.

2020. júl. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
Utolsó. Mi alapján döntöd el, hogy fontos a maszk használat vagy sem? Orvos vagy? Ertesz hozzá? Nem! Hogy hol van esélyed elkapni az kiszámíthatatlan. Ott ahol megjelenik egy koronavírussal fertőzött. Sokukon nem lászik. Magyarán bárhol. Akár a strandon akar a nenike közertjében. Strandon nem lehet maszkban lenni kivitelezhetetlen. De muszáj volt sok helyet megnyitni pl vendeglátóhelyek, fodrász, kozmetikus stb ahol szintén nem tudsz maszkot venni mert különben az ágazatban dolgozók kb éhen haltak volna. Mivel nem ítélték magasnak a fertőzöttséget (ebben azért ne legyél biztos) meg merték kockáztatni. De! Minél kevesebb az emberi kontakt annál kevesbé terjed a vírus. Plusz strandra nem kötelező menni de a niltba, patikába, munkába el kell jutni valahogy. Ezt veszi igénybe a legtöbb ember. Lehetőséget adna ha hasznalnák a maszkot az emberek mindenkinek, hogy védje az egeszségét. Érted már? És barmennyire tiltakozol ha nem vigyázol magadra akkor nagyikát is veszelyezteted. Vagy itt a remek alkalom hogy felé sem kell nézni.
2020. júl. 12. 21:48
 13/33 anonim ***** válasza:
72%

A sima műtősmaszk / szövetmaszk nem szűri meg a levegőt olyan szinten, hogy a vírusokat / baktériumokat 100% kiszűrje, így ilyen szinten teljesen felesleges ilyen maszkokat viselni, mert ugyanúgy beengedi a levegőben lévő részecskékkel a vírusokat, baktériumokat.

Ezeknek a maszkoknak annyi értelme van, hogyha valaki beteg, akkor KEVESEBB vírust juttat ki a levegőbe, de nem szűri ki őket 100%-osan.


Egyedül a szénszűrő betéttel ellátott FFP3 szabványú maszkoknak van értelme, viszont azokat nem 200 - 500 forintért tudod megvásárolni, hanem 2000 - 3000 forintért, és pár óra után dobhatod is el őket a francba, mert elhasználódik a szűrőbetét.


"Akár a strandon akar a nenike közertjében. Strandon nem lehet maszkban lenni kivitelezhetetlen. De muszáj volt sok helyet megnyitni pl vendeglátóhelyek, fodrász, kozmetikus stb ahol szintén nem tudsz maszkot venni mert különben az ágazatban dolgozók kb éhen haltak volna."


Pontosan, ezért baromság a maszk viselésének kötelezővé tétele. Egy strandon sokkal több kontaktot csinálsz, mint mondjuk egy közértben vagy éppen egy nagyobb bevásárlóközpontban, főleg a fedett strandokon, wellnes központokban, szállodákban stb.


"De! Minél kevesebb az emberi kontakt annál kevesbé terjed a vírus. Plusz strandra nem kötelező menni de a niltba, patikába, munkába el kell jutni valahogy. Ezt veszi igénybe a legtöbb ember. Lehetőséget adna ha hasznalnák a maszkot az emberek mindenkinek, hogy védje az egeszségét. Érted már?"


Ez így van, viszont normális higiénia betartásával (rendszeres kézmosás, vásárlás utána kézfertőtlenítés, könyékbe való tüszkölés, zsebkendő azonnali eldobása orrfújás után és kézfertőtlenítés) legalább annyira le lehet csökkenteni a vírusfertőzését, mintha egész nap maszkban lennél, a 30 fokokban.


A kérdésemre egyébként még mindig nem válaszoltál, hanem kitértél előle, ami azt jelzi, hogy igazam van, ezt legbelül te is tudod, csak fáj beismerni más igazát.

2020. júl. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
A kerdésed gunyolódas volt nem valódi érdeklődés valami iránt. Attól hogy szó szerint nem írtal le valamit meg látszik a hozzáállasodon mit gondolsz valójában. Letagadhatod de nem tudom mi értelme van. Fiatalon zavar a maszk mert nem kenyelmetlen meg nem tudsz benne divatozni meg csak magadra gondolsz. Ja ezeket sem mondtad de sajnos így van. És alátámszthatod buta ervekkel a maszk feleselges voltát attól még nem lesz az. Majd ha megműtenek egyszer kérlek szólj az orvosoknak, ne vegyenek maszkot, te nem igényled mert felesleges téged műthetnek a nélkül is. Nagyon tájekoztalan vagy és sajnos buta is. Pont azt csinálod mint az az ostoba focista aki nyalogatta a mikrofomokat tiltakozva a korlátozasok ellen majd mikor elkapta a vírust nem győzött bocsánatot kérni szégyenében. A mellett sorakoztatod fel a buta érveidet ami neked nem kellemes. Nincs igazad. És sajnos a te fajtád miatt halnak meg majd sokan :( mert lehet neked nem lesznek tüneteid de majd lefertőzöl mindenkit.
2020. júl. 12. 22:16
 15/33 anonim ***** válasza:
63%

Attól, hogy négyszer leírod a válaszodban a buta szót, még nem lesz az érvelésem hibás. :) Milyen divatozásról beszélsz? Téged egyáltalán nem zavar az, hogy alig kapsz egy nagyobb bevásárlás közben levegőt a maszkodban, aminek ráadásul semmi értelme nincs, a fentebb általam leírtak alapján?


Attól, hogy a saját hülyeségedet mantrázod továbbra is, és személyeskedsz orrba-szájba, azzal csak saját magadat járatod le a nagy publikum előtt. Te életed, ha Te úgy érzed magad biztonságban, hogy felveszed a maszkot mindig, akkor hajrá. Én viszont nem fogok felvenni, max ha köteleznek rá. Ez van.

2020. júl. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
Az általad leírtak nem bizonyítják azt, hogy a maszk hatástalan. Szerinted azért hatastalan a közertben mert a strandon nem kell felvenni. Taps! :D nem vagy buta tényleg :D Egyébként meg kötelező a boltban, a patikában és a jarműveken is. Az utcán sétálva senki nem mondta hogy vedd fel. Mivel nem fog a bokorból rád ugrani a vírus. Én járatom le magam? :D Nem a tvben vagyunk. De ezzel a sok marhasággal nyugodtan fellephetnél a rádiókabaréban. Sírva röhögnének a hallgatók. A 21 éves leanyka érettségivel megállapította, hogy a maszk hatastalan. Köszöni az összes egészségügyi dolgozó, hogy erre rájöttél. Így holnaptól senki nem fogja hordani a műtétekhez sem. Minek megfulladni benne? :D
2020. júl. 13. 01:33
 17/33 anonim ***** válasza:
62%

Sajnos sokan nem értik meg, hogy a maszk nem Őket, hanem a környezetüket védi (bár a KN95 típusú talán még a viselőjét is). Így hiába hajtogatják néhányan, hogy "nem kapnak benne levegőt", ez az érvelés inog azzal a közérdekű érveléssel szemben, hogy egy tünetmentesen kihordott Covid-os maszk nélkül jóval nagyobb eséllyel lélegzi ki a környezetébe a vírus részecskéit, ahelyett, hogy az bent maradna. A tünetes betegekről már nem is beszélve (lásd: mezőkövesdi tanárok esete).


Nem mellesleg, a kérdező érvelését akár tovább is lehet vinni a műtős orvosok példájával, akik 6-8 órás (!) műtéteket vezényelnek le, életeket mentenek, mindezt alulfizetve, rossz körülmények között, hidegben/melegben, mégsem lehet választásuk abban, hogy felvegyék-e a maszkot vagy sem. Ehhez képest a vásárlóktól, tömegközlekedésben résztvevőktől jóval kevesebbet kérnek (sok esetben legfeljebb 20 percről van ám).


Szintén, jóval kisebb kérés ez annál, minthogy maradj otthon még 2 hónapig és hogy ki se mozdulj. Pont, hogy a gazdaság és az élet működését veszélyeztetjük azzal, ha ilyen alapvető kérést nem tartanak be, mert minél több a fertőzött, annál kevesebb ember tud dolgozni és annál többen kerülnek kórházba. Mindezt azért, mert egyesek nem képesek maszkot hordani, vagy mert tünetekkel képesek tömegbe menni.....


Az üzletek és a tömegközlekedés azért tartoznak egyébként más kategóriába a maszkviselés szempontjából, mert ott olyanokkal is találkozol, akik "kényszerből" vannak ott - kaját venni kell, illetve muszáj eljutni A-ból B-be. A strand azért nem szerencsés összevetés, mert ott szabad levegőn vagy és oda önkéntesen ("szórakozásból") mész, nem muszájból. Az egészségügyi intézményekben pedig szerintem mindig is alapvetőnek kellett volna lennie a maszkhordásnak, Covid-tól függetlenül is.


A fentieket összefoglalva: mit is kockáztatunk azzal, hogyha Mindenki felveszi a maszkot? 🤔 Ehhez képest mit, ha nem viseljük és ha kényelemből fittyet hányunk a világszinten meghozott előírásoknak? Illetve visszakérdezve az egyik válaszoló felvetésére - miért is akarunk annyira átesni a betegségen arra hivatkozva, hogy úgyse tudjuk elkerülni? 🤷‍♂️ Nekem ez nem világos.


Az, hogy a maszkhordással, tömörüléssel kapcsolatos üzenetek nem képesek átmenni, abszolút azt mutatja nekem, hogy a világ vezetői és az itthoni vezetés is képtelen értelmesen kommunikálni, üzenetet közvetíteni.

2020. júl. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
Pont így gondolom én is. És nagyon elkeserítőnek tartom, hogy ez a járvány sokakban lázadást szül egy olyan apróság miatt ami minimális kényelmetlenséggel jár, káros hatása senkire nézve nincs. Az előnyei pedig vitathatatlanok. Korábban én sem foglalkoztam ezzel és utólag pl nagyon szegyellem magam, hogy egy hetalológiai rendelésre bementem maszk nélkül. Nem volt kötelező, de a rákosok mind felvették az egeszségük védelmében. Igaz nem voltam beteg de ma már nem tennék ilyet. Engem ez a járvány megtanított, hogy jobban figyeljek másokra. És tulajdonképpen hálás vagyok ezért. Sajnálom, hogy mások még mindig csak a saját érdekeiket nézik. És nem ér meg nekik annyit 15 perc kellemetlenség, hogy ezzel megóvják valaki más életét. :( Szerintem ez borzasztó.
2020. júl. 13. 10:11
 19/33 anonim ***** válasza:
37%
Teljesen mindegy hogy nem hiszed el vagy igen, ez a törvény, büntetnek is érte. A kresz szabályok se tetszenek mégis be kell tartani. Ne nyavalyogjatok már 2 percért.
2020. júl. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
Pont az a baj, hogy nem bűntetnek.sőt nem is szólnak érte. :(
2020. júl. 13. 14:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!