Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kötelező hivatalosan is...

Kötelező hivatalosan is megváltoztatni a felekezeti hovatartozást az alábbi esetben? Vagy eljárhatok csak úgy az istentiszteletre rendszeresen?

Figyelt kérdés

Kb. 10 évvel ezelőtt, már felnőttként részesültem a bevezető szentségekben: keresztség, első áldozás, bérmálkozás, rk. rítus szerint.


Akkor az ezoterikus, New Age-es körből szabadultam ki, és döntöttem a rk. valás mellett. Akkor az alapján leltem meg nyugvásra.


De közben továb tanulmányoztam a Bibliát, és egyéb felekezetek tanításait is. Majd történt néhány éve egy olyan az életemben, amikor nagyon mély pontra kerültem. Ekkor kizárólag Istenhez kezdtem imádkozni, Jézus nevében kérve a segítséget. Minden más közbenjárót, szentképeket, egyéb kötelező imákat félre tettem.

Idővel az Egyháztól is elfordultam, mert idegennek éreztem a képek és kereszt előtti hajbókolást - mint a keleti bálványimádó vallásokban szokás.


Megtapasztaltam, hogy Isten embereknek való külön gyónás nélkül is meg bocsát, ha őszintén Ő hozá fordulunk, Ő előtte borulva le.


Ez még jobban eltávolított a Katolikus Egyháztol.


Majd kb. az elmúlt 3 évben úgy éreztem, közösség szempontjából a reformátusok lelkisége áll hozzám a legközelebb. Szeretnék eljárni újra közösségbe, de most már istentiszteletre, és nem misékre.


Ilyen esetben kötelező lenne hivatalosan is rendezni a felekezeti hovatartozást? Én nem tulajdonítok nagy jelentőséget a "papírnak". Számomra az a fontos, hogy az adott közösséggel tudjak azonosulni.


Azért nem akarok papíron változtatgatni, mert ez egy fejlődési folyamat, és mi van, ha újabb 10 év múlva történik olyan, ami miatt eltávolodnék?


Számomra az a fontos, hogy Egy a keresztség, Egy a Krisztus (közbenjáró) és Egy az Isten. Nem az adott, tényleges fizikai közösség. De a közösségre mégis szüksége van mindenkinek a hétköznapokban is.



2017. jún. 18. 17:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha csupán a református istentiszteleteken akarsz résztvenni,úrvacsorázni,nincs semmi hivatalos eljárásra szükség.

Ha a közösség életében,szolgálatában,netán irányításában is tészt kívánsz venni,azt jelezned kell a közösség lelkészével,aki megszavaztatja a közösséggel,a befogadásodat,s ezután választható leszel.

2017. jún. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 KZitus ***** válasza:

Szia


Sok ember van hozzád hasonló helyzetben. Ne hagyd abba a Biblia olvasását, és közben kérjed a szerzőt, Istent, hogy adjon neked éleslátást, és bölcsességet a megértésében. Persze kérheted azt is, hogy segítsen neked az akaratát tenni/cselekedni - ha ezt szeretéd tenni.

Élettapasztalat:

[link]

2017. jún. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Kérdező!


Nagyon is jók a meglátásaid ami a hajbókolást! Ami a közbenjárást illeti az is jó felismerés mert nincs szükség sem egyházra szentképre vagy bármilyen szervezetre ennek érdekében csak és egyedül az Úr Jézus Krisztusra van szükség és nem is adatott más név csak és kizárólag az övé!

Jól teszed hogy figyelmesen olvasod a Bibliát.

Nem kötelező hivatalosan is megváltoztatni a felekezeti hovatartozást csak abban az esetben amit már írtak is hogy ha minden eseményen részt akarsz venni az adott gyülekezet illetve közösség életében.

2017. jún. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ha "csak" az istentiszteleteken szeretnék részt venni ill. úrvacsorázni, akkor nem kell hivatalosan, "papíron" felekezetet váltani?


Egyelőre nem érzem azt, hogy bármilyen tisztséget be tudnék tölteni. Ha mégis az az Isten akarata, akkor pedig úgyis elrendezi a dolgokat, ahogy ahhoz szükséges.

2017. jún. 19. 14:55
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Nem.Nem szükséges semmit tenni.Bárki résztvehet az istentiszteleteken,az úrvacsorákat is beleértve tagságbavétel nélkül.
2017. jún. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az istentiszteleteken bárki részt vehet. Az úrvacsorához konfirmálni kell (megismerni a református tanítást és felvállalni a gyülekezet előtt).
2017. jún. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Bárki résztvehet az istentiszteleteken,az úrvacsorákat is beleértve tagságbavétel nélkül."


Ez tévedés, bárki nem úrvacsorázhat. Csak az, akit a konfirmációkor a lelkész erre felhatalmaz a gyülekezet nevében.

2017. jún. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

6.7.Hsz!


Az úrvacsora,az Úré,és egyetlen szolgája sem korlátozhatja,hogy kinek szolgálja azt fel.(Gyülekezetemben 90 éve-fennállásunk óta- ez a gyakorlat.)

2017. jún. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Folyt.:


Gyülekezetem,Los Angeles első magyar keresztény közössége,ahol,még zsidók,krisna hitűek is részesülnek úrvacsora közösségben,ha azt igénylik.

2017. jún. 23. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!