Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hivatalosan van valami szankci...

Hivatalosan van valami szankció ha valaki nem veszi fel a maszkot ott ahol kötelező lenne? Mit gondoltok a viseléséről boltban, jarművökön, rendelőkben stb?

Figyelt kérdés
Nagyon kényelmetlen viseletnek találom. Fulladok is benne és bepárasodik a szemüvegem. Viszont mióta használom nem voltam beteg. Aminek nagyon örülök így ünneplem a használatát a kellemetlenségekkel együtt is. Azt viszont szomorúan tapasztalom, hogy kb.rajtam kívül már senki nem hordja szakszerűen vagy az állukon lóg dísznek vagy lehúzzák az orrukról és így semmi értelme. Még kórházban is ezt tapasztaltam. És nem szól senki még azoknak sem akik dísznek sem veszik fel, bemehetnek úgy a boltba. Nem értem ha én kibírom más miért nem bírja ki azt a rövid időt? Jobb lesz ha megint jön a kijárási tilalom és minden bezár? Vagy mások szeretnek betegek lenni? Nem csak a covidra gondolok.

2020. júl. 11. 15:15
1 2 3 4
 21/33 Cameroon ***** válasza:
64%
A kötelező szó az súrolja a demokrácia határát. Szerintem hagyni kellene hogy az emberek döntsék el ki hordja, ki nem
2020. júl. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
56%

Na még jöjjön pár szabadságharcos, akinek senki ne mondja már meg mit mikor csináljon. Majd ha kötelező. Majd ha egy közeli rokonod megbetegszik, addig nem adják fel az elveiket.

Majd ha már a saját bőröd viszed a vásárra. De amíg mást kell védeni az nehogymá. Ehhez sajnos fel kell nőni.

2020. júl. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
81%
Bkv-n 10 emberből 9 lehúzza az orráról,be lehetne már szüntetni ezt az ökörséget,csak hülyét csinálnak az emberekről.
2020. júl. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
47%
Abban teljesen biztos vagyok, hogy nem vagy biológus, most a témàtól teljesen függetlenül. Nagyon primitív dolgokat puffogtatsz, szemèlyeskedsz, buta érveket hozol fel. Ha biológus lennél, tudnád, hogy műtétekkor leginkább azért van maszk, mert valamilyen módon felnyitják az embert, találkoznak testnedvekkel...stb úgy, ahogy normál esetben nem, így arra a testnek nincs védekező mechanizmusa-mivel az életben ez a fajta testhelyzet nem fordul elő jó esetben-a fertőzés veszélye valid. Másrészt a szóhasznàlatod is primitív ne haragudj. De az “érveiddel“ vágtad agyon igazából, amiből többet most nem is ragadnék ki, de mindegyik buta volt igazából. Teljesen függetlenül a témától ez csak meglátás. A témáról is van véleményem, de arról valódi biológus kollégákkal diskurálok. Bocsi az offért, de meg kellett védenem a biológusok becsületét....
2020. júl. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
Egyrészt nem én töröltem ki mert szerintem ilyet nem is lehet. Másrészt nagyon unatkozhatsz ha szombat reggel nincs jobb dolgod, mint más kérdese alá firkalgatni személyeskedő értelmetlen dolgokat. Sajnállak, hogy ennyire nem tudsz mit kezdeni magaddal már ilyen fiatalon. "Szép" életed lehet.
2020. júl. 18. 09:02
 26/33 anonim ***** válasza:
47%
Attól h néha itt válaszolgatok még van életem, most pont ràértem erre és ezért nem fogom magam szarul érezni. :) A személyeskedéssel tovàbbra sem mész semmire. Ez egy jó tanács az élet többi rèszére is.
2020. júl. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

1. Nem szorulok a tanácsidra

2. Vajon miért magyarázkodsz nekem folyamatosan? :D kérlek ne válaszolj csak egy költői kérdés volt.

3. Csak a kérdésre várok válaszokat!

2020. júl. 18. 09:32
 28/33 anonim ***** válasza:
47%
Ha nem te személyeskedsz, az már nem tetszik igaz? Na ezért írtam (mellesleg a magyarázkodás fogalmával sem igen vagy tisztában ezek szerint, de ezt már inkább hagyjuk is). Ha kiírsz valamit nyilvánosan, ne sértődj meg, ha arra reagálni fognak. Azon se, hogyha visszakapod azt, ahogy te másokkal beszélsz. Ezeken gondolkodj el kicsit.
2020. júl. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:
Javaslom kérj pszichológusi segítséget ha kéresre sem vagy képes ezt befejzni mert kényszeres amit csinálsz. Ez nem a mentális rovat én nem tudok rajtad segíteni. :(
2020. júl. 18. 10:05
 30/33 anonim ***** válasza:
47%
Nem tudom miért képzeled azt, hogy te mondod meg mindenkinek mit mikor írhat és hova, illetve hogy miért érzed ekkora szüksègèt a szemèlyeskedèsnek. Ezen sem ártana elgondolkodnod.
2020. júl. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!