Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nagyon ideges vagyok, egyszerü...

Nagyon ideges vagyok, egyszerüen megőrülök. Ha leülök tanulni, akkor 2 perc után felállok és a könyvet a falhoz vágom nem bírom tovább. Miért lehet?

Figyelt kérdés
A tanulás miatt jutottam pótvizsgára is..viszont most is próbálok készülni rá,de 5 perc után abba hagytam mert egyszerüen nem bírok odafigyelni és megöl az ideg..mit tegyek ellene?
2010. aug. 3. 12:04
 1/10 A kérdező kommentje:

Néhány dolog amit összeszedtem az internetről és illik rám:

1)A nap legnagyobb részében levert hangulat, majdnem minden nap, mely személyes beszámolás alapján (pl. szomorúság vagy üresség érzése) vagy mások megfigyelései alapján (pl. kesergés, sírdogálás) ítélhető meg.

2)Az örömérzet és az érdeklődés jelentős csökkenése a nap legnagyobb részében, majdnem minden nap.

3)Álmatlanság vagy aluszékonyság majdnem minden nap.

4)Pszichomotoros nyugtalanság vagy levertség majdnem minden nap.

5)Fáradtság vagy csökkent energiaszint majdnem minden nap.)

6)Koncentrációs, gondolkodási képességek csökkenése.

7)Halállal, öngyilkossággal kapcsolatos újra és újra visszatérő gondolatok.

2010. aug. 3. 12:13
 2/10 anonim ***** válasza:
Ideges vagy, mert pótvizsgáznod kell. Nyugodj meg, igyál egy teát, adj idöt magadnak.
2010. aug. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
csakhogy nem csak nyáron van ez,hanem egész évbe..nem tudok leülni és feladatot csinálni..Megpróbálom elmagyarázni hogy mi jár a fejemben..("Nah ok,most jön a kémia..Nah jó de ezt hogy kell?:O?!..Ba**za meg ezt nem tudom:S.. ezután egy fél óra káromkodás,valamit szétverek,eltörök elszakítok és abbahagyom a tanulást..az ilyeneket szokták elmegyógyintézetbe zárni,nem?vagy csak talán egy erős nyugtató kéne..
2010. aug. 3. 12:32
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem egyszerűen csak lusta vagy, az ellen meg nincs orvosság.


Szépen összeszedted a netről a depresszió tüneteit, és azt várod, hogy ez alapján diagnosztizáljunk (meg sajnáljunk). Megnyugtatlak: nem vagy depressziós. Aki az, az tagadja ezeket a tüneteket a végsőkig.


Úgyhogy a vizsgát nem úszod meg, tanulj, ne netezz.

2010. aug. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld a tanuláshoz jól felkészülni:

-helyezd magad kényelembe, ne legyen a szobádban túl meleg, egyél csokit, gyümölcsöt, meg ilyesmik

Ne legyél annyira ideges mert akkor tuti nem megy a tanulás...Hívd össze a haverokat és tanuljatok együtt...

Ha túl ideges leszel próbálj ki pár légzéstechnikákat, amik ellazítanak, ilyesmiről sokat ír a neten...Remélem adtam pár hasznos tipped :)

2010. aug. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
A teljes képmásom vagy...én is ugyanígy vagyok... :D bár nem buktam még meg de sokszor közel álltam hozzá...
2010. aug. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
13:16:nem,nem várom hogy sajnáljanak(mit is érnék vele?) én csak egyszerüen tudni szeretném hogy mi a gond velem,miért nem megy úgy ahogy másnak..ennyi az egész
2010. aug. 3. 18:35
 8/10 anonim ***** válasza:
66%

Mondjuk kapcsold kia gépet vagy inkább azt vágd falhoz és ne a netet búújd, hanem a tananyaggal foglalkozz!!


Ha nem érted vagy nem tudod megcsinálni akkor keress másik könyvet, videot, akármit amiben megmutatják!


Ha meg csak valami tanulós tárgy pl töri azt meg írd le annyiszor, ameddig nem tudod, és közben gondolatban ne máshol járj hanem a tananyagra figyelj!


Azon meg már túltehetnéd magad hogy megbuktál, nem az első és nem is az utolsó, és nem is számít, cska a végeredmény.


- érettségi

- diploma

- lóvé

- nő + ház és szex szakadásig!

2010. aug. 23. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az a gond veled, hogy nem arra figyelsz amire kellene!!


A TANANYAGGAL FOGLALKOZZ, NE MAGADDAL MEG A NYAVAJGÁSSAL SEMMI MÁSSAL NE FOGLALKOZZ CSAK A TANANYAGGAL!!


LEVEGŐT SE VEGYÉL AMÍG ÁT NEM RÁGTAD!

2010. aug. 23. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

És ha átrágtál egy kis részt akkor demonstráld!


Oldj meg önállóan feladatot, vagy mond fel amit olvastál!


Ha nem sikerül, akkor rágd át megint és próbáld újra bebizonyítani magadnak a könyv nélkül is hogy tudod!


Minnél többször próbálod annál jobban fog menni ha csak ezzel foglalkozol és semmi mással!

2010. aug. 23. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!