Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan lehet a pánikbetegségen...

Hogyan lehet a pánikbetegségen túl lenni?

Figyelt kérdés
2 éve kínoz a dolog, ha le akarnám rövidíteni akkor ha rámjön tudom, hogy rosszul leszek és ha nincs kaja vagy innivaló a közelben elkezdek öklendezni. Ilyen már párhónapja volt utoljára mert általában ahol vagyok van nálam üdítő vagy szőlőcukor.

2020. júl. 26. 19:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Pszichológus, önsegítő csoport.
2020. júl. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én évek óta ezzel küszködök. Nekem segít, hogyha van olyan ember a közelembe akit szeretek, aki megnyugtat. Mindenkinél más hat, csak tudatosítani kell magadban olyankor,hogy ez is most attól van, mindjárt túl leszel rajta.


Plusz csukd be a szemed olyankor, képzelj el egy négyszöget. Egyik sarkából halad a másik sarkába átlósan, közben 4 mp-ig szívd be a levegőt, 4mp-ig fújd ki. Ezt addig csináld, ameddig nagyjából megnyugodsz. Ez eltereli a gondolataidat.


Illetve azt tudom tanácsolni, hogy a kommunikáció ebben az esetben a legfontosabb, legyen kivel megbeszélned ezt, elmondani mit érzel olyankor, stb, miért jön ki ez.

2020. júl. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezt egyedül nem fogod megoldani. Pszichológushoz kell menni aki feltérképezi a triggereket és hogy azok miért váltanak ki belőled erős reakciót, és megtanít kezelni őket.
2020. júl. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is javaslom a pszichológust, mert sokkal gyorsabb és könnyebb megoldani úgy a dolgot. Hasonló helyzetben voltam/vagyok. Nekem betegségem miatt vannak szerencsére enyhébb pánikrohamaim (öklendezés, frusztráció, émelygés). Aztán van olyan is, hogy elmegy addig, hogy nem kapok rendesen levegőt, zihálok, ájulás közeléi állapotig tolom a dolgot. De ez általában akkor ha tényleg kiborulok, sírás közben például. Nem teljesen random szerencsére. Nekem a pszichológus és a vőlegényem közelsége nagyszerűen megoldja a problémát. Már csak akkor jön elő, ha épp nagyon rossz időszak van, vagy egyedül vagyok. Ilyenkor egyébként én kertészkedem vagy festek, mert ezekkel teljesen lekötöm az agyamat. Tudatosan kell a roham közeledtével valami hasonlóba belekezdeni, hogy lekösd magad. Akár telefonos játék is jó lehet bármi! Nem fog elsőre sikerülni, de idővel belejön az ember.
2020. aug. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!