Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék ezen úrrá lenni?

Hogyan tudnék ezen úrrá lenni?

Figyelt kérdés

Betegesen rettegek attól, hogy nem tudom véghezvinni azt, amit elterveztem. Folyamatosan szorongok, hogy közbejön valami, ami megváltoztatja az életemet, így semmit nem tudok igazán élvezni. Súlyosan hipochonder vagyok, pánikhelyzetben pszichoszomatikus tüneteket produkálva.

Félek attól is, hogy nem tudom befejezni az iskolát, nem tudok egyetemre menni, mert érettségi előtt történik valami, amire nem számítok.(betegség, észre nem vett, nem kívánt terhesség stb.) Nyilván, logikusan végiggondolva mindenből tanulok valamit, mindent meg tudnék oldani, később is tudnék felvételizni, de nem tudnám elfogadni a gondolatot, hogy valami nem úgy történt mint szerettem volna.

Eddig azt tapasztaltam, hogy jól elboldogulok az életben, addig küzdök, amíg minden sikerül, és nem tudom feldolgozni a kudarcot. Mit tudnék tenni, hogy az ebből fakadó szorongást legyőzzem?

18/l



2018. jún. 10. 14:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Tudatosítanod kell magadban, hogy a szorongásodnak nincs alapja, hiszen tanulsz, eltervezel mindent, teszel a jövődért stb. A terhességet meg tudod előzni, emiatt nem kell félned. A betegséget persze nem látod előre, de ha gyakran jársz kivizsgálásokra, akkor könnyebben megelőzhető a baj. Ha mindig szorgalmasan készülsz, akkor fel fognak venni egyetemre, emiatt se kell aggódnod. Átérzem a helyzeted, én is szorongtam kb 2 évig, már gyomorgörcsig fajult a dolog, ezért iskolapszichológushoz fordultam, akinek segítségével sikerült csak legyőznöm az állandó rossz gondolatokat.


L/20

2018. jún. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Te már félig ki is gyógyítottad magad, mert a pszichológus pont ezeket a kérdéseket tenné fel: hogy Mi lenne, ha? és hogy milyen teljesítményt értél már el. Világosan látod, hogy nem lenne semmi extra, ha és hogy képes vagy elrendezni a dolgaidat.

Átgondolhatod azt is, hogy honnan ered ez a kudarcrettegés. Látatlanban megmondom: a szüleidtől. Nekik mindig csak a tökéletes felelt meg, úgy érezted, hogy csak akkor elégedettek veled, és anyukád ugyanolyan szorongó, mint te, folyamatosan féltett és bajt sejtett. Már maga a felismerés is gyógyít.

2018. jún. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Uther96 válasza:

a Felelem nem segit Semin

az eletbe mindeig lesznek akadajuk de ha cel thudatos vagy es nem adod fel akor el ered a celjaidat es ez a Szorongas is meg fog szuni 1 ido utan csak bizal-Higyel magadba es probald meg EL FOGADNI hogy nem lehec mindenbe tokeletes amint el fogadod akor drasztikusan meg szunik ez a szorongas erzes

2018. jún. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!