Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 18 éve nappal alszom, lehet...

18 éve nappal alszom, lehet ebből komolyabb problémám?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

lassan 18 éve teljesen fordított életvitelt élek. Hajnal 4-5 körül fekszem, ami azt jelenti, hogy 1 órát alszom tényleges sötétségben kb, a redőny nappal is végig le van húzva, de némi fény így is beszűrődik. Mostanában arra lettem figyelmes, hogy nagyon hamar elfáradok, állandóan ingerült vagyok. A kérdésem az lenne ezen kívül korai halált is okozhat ( 35 éves vagyok ) ez az életmód?

Még most ha sürgősen visszaállnék a normális bioritmusba talán megúsznám életveszélyt okozó károk nélkül?

Köszönök minden őszinte választ!


35/F



2020. aug. 30. 17:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
Ez az életmód minimum 1.5x gyorsanban öregít.
2020. aug. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És ha visszaállok egy normális bioritmusba, akkor nem lehet ezt az öregedést valahogy visszafordítani? :(
2020. aug. 30. 17:49
 3/11 anonim ***** válasza:
De, akkor normálisan fogsz öregedni, de visszacsinálni már nem tudod.
2020. aug. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az mit jelent? Hogy 35 évesen kb. 50-60 év közötti állapotban lenne a szervezetem? És mivel tudom ezt biztosra és hol pontosan megnézetni, mennyit öregíthetett ez az életmód?
2020. aug. 30. 18:11
 5/11 anonim ***** válasza:
37%
Azt jekenti higy normál 18 év +18x1.5. kb 45 év. Hasonlítsd magad össze egy 35 évessel. Kopaszodás, ránc ilyenek
2020. aug. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Eléggé kopaszodom, és fejtetőn is. Akkor kb 45 évnek felel meg az állapotom? Az se valami rózsás...
2020. aug. 30. 18:23
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha sportolsz az segíthet sokat, hajad már nem lesz sűrűbb de a szerveid meghálálják.
2020. aug. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A sport megy heti 4x teljes testes edzéssel, tehát nem ilyen nagyon megerőltető, hanem inkább állóképességet igénylő sport. Mellette heti 5 munkanapot napi 20-30 km gyaloglás megvan. Gondolom ha sürgősen beállok normális bioritmusra, megélem talán még az 50 évemet is. Én már annak is nagyon örülnék.
2020. aug. 30. 18:47
 9/11 anonim ***** válasza:
85%

Azert ennyire ne hagyd magad megijeszteni. Rengeteg ejjeli bagoly muvesz, politikus elt kilencvenvalahany evet.

8 ora alvas es a rendszeresseg meg fontosabb. A valtott muszaknal nincs rosszabb. Aki allandoan ejszakas, vagy ugy el, az legalabb alkalmazkodik hozza. Ertem en, hogy a belso ora, hormonok, de meg ez onmagaban nem a legrosszabb.

Hangulatnak odavag, de nem vagyunk egyformak.

2020. aug. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Szuper, ez most nagyon megnyugtatott, köszönöm! Én már lassan tényleg majdnem "temettem" magamat, de így már másként fest a leányzó fekvése. Köszönöm! :)
2020. aug. 30. 21:27
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!