Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 40 órás fentlét után csak 2...

40 órás fentlét után csak 2 órát bírtam aludni, mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

barátokkal volt találkozóm 2 nappal ezelőtt, ahol söröztünk. Utána a meglévő pánikbetegségem miatt ( 2011 óta van ) két nagyon erős pánikroham is rám tört az nap éjjel, és rengeteg szintelen vizelet ürült. Szám iszonyúan kiszáradt. Nem bírtam egy percet sem aludni, majd 40 órás fentlét után is csak 2 órát sikerült aludnom, és miután kipattant a szemem nem ment. Ma voltam háziorvosnál, szerinte amfetamint rakhattak italomba, az általa javasolt altatót ki is váltottam ( Somnol 7.5mg ), de mivel szedek frontint pánikra, és sajnos alkoholt is fogyasztok utóbbi időben napi szinten, nem igazán merem bevenni. A háziorvos szerint elég ha 1-2 óra szünetet tartok az alkohol és az altató bevétele előtt.

Mit javasoltok? Esetleg menjek be a körzetembe tartozó kórház sürgősségi osztályára?

Valamint meghalhatok e, ha még 1-2 napig ilyen 2 órákat tudnék maximum aludni? Nagyon félek.


Köszönök előre is minden értelmes és hozzáértő választ!


30/F



2020. okt. 30. 19:01
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

A frontin már nem hat, mivel hozzászoktál. Ha régóta szeded, bevehetsz duplát is 1-2 napig, de rendszert ne csinálj belőle.

Meghalni nem fogsz, de ne hagyd ennyiben a dolgot. Személyes ébrenlét rekordom 6 nap. Sakkozni már nem tudtam volna 3-4 nap után, de nagyobb bajom nem lett. A világrekord ébren 11 nap, de ez ellenőrzött kísérlet volt. Szintén semmi baja nem lett.

Ha nem erőszakkal tartanak évben vkit, akkor egy idő után elájul és alszik.

2020. okt. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
évben=ébren
2020. okt. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg, ennyi nem alvas nem megol, de idegileg kikeszit. Altato a veszelyesebb, bevallom, en ilyenkor sokkal tobb Xanaxot bevettem, mert aludni viszont tenyleg kell.

Panik, Borderline.

2020. okt. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Köszi a megnyugtatásokat, akkor még mára az altatót hanyagolom, hátha anélkül is menni fog az alvás. Ha pedig nem, akkor holnap beveszem.
2020. okt. 30. 19:41
 5/26 anonim ***** válasza:
Nekem 5 nap volt a rekordom alvás nélkül (az altató sem hatott már otthon.) Kórházba is kerültem, de nem adtak semmilyen altatót, úgyhogy 3 napig ott sem aludtam, hazamentem. Bevehetsz este egy szemet, csak ne emeld az adagot, mert egy idő után nem fog hatni.
2020. okt. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Köszi az újabb megnyugtató választ, az 5 nap alatt ha jól értem 1 percet sem szunyókáltál? :O
2020. okt. 30. 20:44
 7/26 anonim ***** válasza:
En szedtem mar sanvalt. Nem egy eros altato, hamar kiurul a szervezetbol. Szerintem probald meg. Foleg , ha a doki is javasolta. Arra figyelj h viszonylag ures gyomorra szedd be , mert kulonben nem üt be. És ágyban legyel, amikor beszeded es egybol probalj aludni. En egy honapig szedtem, nem szoktam rá és nem voltam másnap álmos se tőle napközben. Viszont az elalvásban segít inkább, mint az átalvásban.
2020. okt. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Köszi, nálam az átalvással vannak nagyobb gondjaim inkább. Igaz nehezen is alszom el, de 2-3 óra múlva kipattan a szemem. De akkor az alkoholfogyasztás és frontinfogyasztás ellenére megpróbálom. Nagy gondom elvileg nem lehet belőle. Tudtommal nincs alvási apnoe szindrómám, mert ez esetben viszont teljesen ellenjavallott. Bár horkolni viszont szoktam mások elmondása szerint.
2020. okt. 30. 20:51
 9/26 A kérdező kommentje:
Most nézem Sanvalt írtál, nekem Somnol 7.5mg-ot írtak fel. De gondolom azonos a hatóanyag.
2020. okt. 30. 20:53
 10/26 anonim ***** válasza:
Hasonlo, Z kategorias altato az is. Viszont nem gondoltal arra, h elmenj szakemberhez? Hatha segitene ezekben...
2020. okt. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!