Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 40 órás fentlét után csak 2...

40 órás fentlét után csak 2 órát bírtam aludni, mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

barátokkal volt találkozóm 2 nappal ezelőtt, ahol söröztünk. Utána a meglévő pánikbetegségem miatt ( 2011 óta van ) két nagyon erős pánikroham is rám tört az nap éjjel, és rengeteg szintelen vizelet ürült. Szám iszonyúan kiszáradt. Nem bírtam egy percet sem aludni, majd 40 órás fentlét után is csak 2 órát sikerült aludnom, és miután kipattant a szemem nem ment. Ma voltam háziorvosnál, szerinte amfetamint rakhattak italomba, az általa javasolt altatót ki is váltottam ( Somnol 7.5mg ), de mivel szedek frontint pánikra, és sajnos alkoholt is fogyasztok utóbbi időben napi szinten, nem igazán merem bevenni. A háziorvos szerint elég ha 1-2 óra szünetet tartok az alkohol és az altató bevétele előtt.

Mit javasoltok? Esetleg menjek be a körzetembe tartozó kórház sürgősségi osztályára?

Valamint meghalhatok e, ha még 1-2 napig ilyen 2 órákat tudnék maximum aludni? Nagyon félek.


Köszönök előre is minden értelmes és hozzáértő választ!


30/F



2020. okt. 30. 19:01
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
De igen, de most a covid miatt megfertőződött a körzeti rendelős pszichiáter dokim, oda vitt ma első utam, de zárva a rendelő. Max kórházba tudnék menni vagy magán úton pszichiáterhez a közeljövőben. Mindenképpen kelleni fog szakember ezt én is belátom, köszönöm az őszinte választ!
2020. okt. 30. 21:07
 12/26 anonim ***** válasza:
Nem aludtam az 5 nap alatt egy percet sem. Amint úgy éreztem, álmosodom, egy áramütésszerű érzés jött és esélyem sem volt alvásra.
2020. okt. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Mi segített végül is, hogy el tudj aludni 5 nap után? Magától lekapcsolt a szervezeted és beájultál?
2020. okt. 30. 22:10
 14/26 anonim ***** válasza:
Kerestem egy másik pszichiátert és felírattam vele többek között olyan antidepit, ami álmosít (mirtazapin). Ettől már első éjszaka aludtam reggel 7-ig. Azóta is szedem.
2020. okt. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a nagyon hasznos választ, de az antidepikhez nem kellenek hetek, hogy igazán hassanak? Már legelső éjszaka érdekes, hogy így hatott nálad, mindenesetre jó!
2020. okt. 30. 22:48
 16/26 anonim ***** válasza:
A depresszió enyhüléséhez valóban kell pár hét, de az altató hatás azonnal működött.
2020. okt. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Kb. 3 hónapja voltam a körzetis pszichiáternél, akkor volt, hogy egy héten mindennap csak 3-4 órákat tudtam aludni. Akkor pont ezt írta fel nekem. Lehet érdemes lett volna elkezdenem a terápiát.
2020. okt. 30. 23:02
 18/26 A kérdező kommentje:

Bevettem az altatót, nem volt nagyon erős, de arra jó volt, hogy 4 órát egyhuzamban már el tudtam aludni tőle, és utána fél órás szakaszokban még 2 órát aludtam.

Gondolom, ha most a lelki állapotom is javulni fog, pár napon belül az altatót is elhagyhatom és többet is fogok újra aludni lényegesen.

2020. okt. 31. 13:12
 19/26 anonim ***** válasza:
Remeljuk! Drukkolunk!:)
2020. okt. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2020. okt. 31. 21:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!