Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves baba reggeli ébredés...

1 éves baba reggeli ébredés után mennyit bír ébren lenni? És délután? Van akinek sehogy nem akar elaludni d. e? Arra találtatok megoldást?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 1 éves babámmal a délelőtti altatás egy rémálom. Oriási ordítás a vége. Egyszer alszik már és fél 8 tól fél 1 ig fenn akar lenni. Soknak érzem főleg mert látom rajta hgy fáradt de nem akar aludni.Ebédeltetni nem tudom csak 2 ora körül mert min fél ora alatt végzünk.Más hgy csinálja?! Oraátállítás óta van ez.

2017. nov. 6. 13:08
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Az egyévesem már rég nem aludt délelőtt.
2017. nov. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem simán elaludt délelőtt. 3-4 órát bírt ébren lenni de eltérőek a babák, 5-6 órás ébrenléti idő is normális.

Csak azt nem értem miért nem tudod korábban adni az ebédet? Ha nem akar elaludni, az jel lehet, nálunk is így állt át 1 alvásra. Nem aludt el délelőtt akkor se, ha a fejem tetejére álltam, 1 órát is altattam 2 napig aztán azt mondtam jól van, ebédig akkor ébren. Én kipróbálnám, hogy délben ebéd, aztán alvás.

2017. nov. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nektek nagyon meg van borulva a napirendetek ha kényszerítened kell a aludni meg minden nap 2-kor ebédel. Akkor mikor uzsonnázik vagy az ki is marad?

1 évesen már csak 1x aludt déli ebéd után, este 8 körül meg ágyban volt.

Persze 7 körül már álmos volt , gyors fürdés,mese aztán alvás.

Ha fáradt vidd ki levegőre ott felélénkül kicsit, de egyértelmű nálatok is már elég lesz egy nagyobb alvás.

2017. nov. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

1 évesen nekem sem aludt már a nagyobb lányom délelőtt. Reggel 6-kor kelt, reggelizett, 9 körül tízóraizott fél 12-kor ebédelt és déltől fél 3-3-ig aludt.

A kicsi most 6 hónapos. Reggel 7-kor kel, reggelizik, kb. 9-től szundít egy fél órát 10-kor tízórai, délben ebéd és alvás 1,5-2 órát.


Nem olyan hosszú idő amit írtál. Próbáld meg délben ebédeltetni, hátha tele pocakkal elalszik kínlódás nélkül.

2017. nov. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem még aludt ennyi idősen délelőtt is de emlékszem, hogy kinlódás volt, mert az próbáltam rávenni, hogy délig bírja ki, de nem ment. Egy alvás kevés volt, kettő meg sok. Kb. másfél évesen állt át az egy alvásra, hogy az ovis tesója is itthon volt velünk egész nyáron és így össze tudtam hangolni az alvásukat.

Szerintem próbáljátok átvészelni ezt a pár napot valahogy aztán hátha beáll magától az ebéd utáni alvásra. Hogy ne ebédeljen olyan későn adj neki egy kis ebédet olyan 11 körül aztán ha felkel majd eszik még.

A délelőtti alvást ne erőltesd szerintem már.

2017. nov. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy épp próbál átállni a csak délutáni alvásra.

Az én egyévesem még szokott délelőtt aludni egy órácskát, de van, amikor kihagyja, ilyenkor nem erőltetem.

Ha nyűgös és tuti a fáradtság miatt, tehát nem éhség, szomjúság, fogzás az oka, akkor vidd ki a levegőre. Erőlködni szerintem nem érdemes, legalábbis nálunk a legnagyobb hülyeség, ha megpróbálom erőltetni az evést, alvást, amikor még nem elég éhes vagy álmos.

2017. nov. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mi is fél 1 kor ebédeltünk anno de áttértünk a 2 orásra mert éjszaka is jobban alszik. Valahol olvastam ezt, kipróbáltam és működik. Igy "már csak" kétszer kel éjszaka és szoptatás nélkül nem lehet visszaaltatni. El akartam hagyni már de nem tudom pótolni egyenlőre a tejterméket mert tejitalt se iszik meg, tápszert se, joghurtot se, így inkább még anyatejes. Egyébként 5 kor van uzsonna, 7 kor vacsi és fél 8 kor cicin bealszik.
2017. nov. 6. 13:58
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk egy éves kora körül állt át a napközbeni egyszeri alvásra. Úgy volt, hogy egyre később aludt el délelőtt, aztán egyszer csak a feleségem megetette altatás előtt. De az nem délután kettőkor volt, hanem 11-12 óra között.

Szerintem is jobb lenne egy korai ebéd, utána aludna, közben te is nyugodtan tudnál ebédelni.

2017. nov. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is ebből most már 1 alvás lesz..
2018. ápr. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!