Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 3 évig tartó alkoholizálást...

3 évig tartó alkoholizálást hogyan lehet abbahagyni egyedül biztonságosan?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

2017 októberétől 2020 augusztusáig napi 160-200g alkoholnak megfelelő mennyiséget fogyasztottam el ( 2 üveg bor, 2-3 sörrel ), utána fokozatosan egyre kevesebbet ittam, és az elmúlt 3 hónapban átlagban 100-115g közötti alkoholt fogyasztottam ( 1 üveg bor, 1-2 sör ), amit az utóbbi 2 hétben levittem 85-90g-ra ( napi 1 üveg bor ).

Pár napja kicsit émelygek, erősödtek kissé a szorongásos és pánik tüneteim. Kézremegésem szerencsére nincs, csak kicsit izgatottabb vagyok.

2013 óta szorongásos pánikbetegséggel kezelnek, amire Frontint szedek, napi 4 szemet a 0.25mg-osból.

Ezt a gyógyszert semmiképpen sem szeretném elhagyni, és kórházba nem szeretnék befeküdni.


Működhet az a módszer, hogy mondjuk 10 naponta megpróbálok 1 dl borral kevesebbet inni? Így 3 hónap alatt gyakorlatilag a napi 1 üveg bort teljesen letehetném. Bár ugye esetemet nehezíti, hogy frontint is szedek 2013 óta.


Gondolom 3 év ilyen szintű napi ivászat nyugtatóra, ha ilyen lassan csökkentenem az italt nem okozhat komolyabb gondot, vagy delírium tremenst.


Várom a válaszotokat.

35 éves, budapesti férfi vagyok.


Köszönöm előre is a segítségeteket!



2020. dec. 1. 17:36
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Köszi, ez sem rossz ötlet. Mindenképpen eljárnék csoportos foglalkozásokra a jövőben. De az is érdekes, illetve jó dolog szerintem, hogy már nem érzek vágyat az alkohol felé, már nem hiányzik, hogy becsiccsentsek.
2020. dec. 1. 23:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!