Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 13 éve fordított bioritmus...

13 éve fordított bioritmus okozhat súlyosabb problémát?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

már 13 éve hajnal 4-5 körül fekszem le, és dél körül kelek fel. Megvan az átlag 7-8 óra alvás, de az utóbbi 3 évben fáradtan ébredek.

Az utóbbi fél évben a fejtetőmön látványosan elkezdett ritkulni a hajam és már most 35 évesen őszes teljesen a halántékomnál is.

A kérdésem az lenne, hogy 13 év ilyen életmóddal mennyit öregíthettem a szervezetemen, valamint ha most még beállok egy normális bioritmusra, max este 9-10 körüli fekvés, talán még nyerhetek 15-20 évet?

Boldog Új Évet mindenkinek!


35/F



2021. jan. 1. 13:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is érdekel 30/F bár fiatalabb korom óta őszülök és hullik a hajam, 4 éve dolgozom én is hajnalig.
2021. jan. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem rettentő káros ez az életmód. A szervezetnek van egy úgynevezett biológiai órája, amikor a legjobban tud regenerálódni, méregteleníteni stb. Nagyon fontos, hogy éjfél előtt legyen 1-2 alvásciklusunk, tehát 1,5-3 óra.


Szerintem sokat öregítettél a testeden, amit visszahozni már nem lehet, de ha beállsz egy jó bioritmusra, akkor talán jelentősen lassíthatod.


Az egyik barátom is kb. így aludt sokáig, mint te. A húszas éveiben van, komoly emésztési problémái lettek, illetve a memóriája rengeteget romlott, időnként tényleg olyan, mintha kezdődő demenciája lenne. Ő minden erejével azon van, hogy beálljon egy jó alvásra, de hormonálisan annyira átállt a teste, hogy sajnos nagyon nehéz neki.


Sürgősen változtassatok ezen, mert az őszülésnél komolyabb bajotok is lehet. Az egészség az első!

(Elég sokat olvastam erről a témáról, de nem vagyok szakértő, szóval lehet, hogy butaságokat írtam.)

2021. jan. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, sajnos ez nem valami megnyugtató.

Jelenleg akkor lehetséges, hogy ennyi idő fordított életmóddal, mondjuk ténylegesen 50 évesnek felelne meg a 35 éves szervezetem? :(

Mondhatni a teljes életemből kb 15-20 évet is lefaraghattam visszafordíthatatlanul?

2021. jan. 18. 14:33
 4/8 MuSky válasza:
100%

Az éjfél előtti alvás fontossága tévhit.


[link]


Nem az időpont a lényeg, hanem a sötét szoba, a hőmérséklet, a rendszeresség, az alvás előtti kis rituálék amivel jelzünk a testünknek, a matrac és a párna minősége, a mindset amiben alvás előtt vagyunk.

2021. febr. 4. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb választ,

akkor lehet nem is öregítettem ezzel a fordított életmóddal akár 10-20 évet a testemet illetően? Bár ha kiszámolom akkor átlag 2-3 órákat aludtam 12 éven át sötétben, többi alvásidőm alatt már szürkület volt a szobában lehúzott redőny mellett is.

2021. febr. 5. 13:28
 6/8 MuSky válasza:
100%

Én úgy értelmeztem a sötétség azért fontos mert jelzi a testünknek, hogy eljön az alvás ideje és olyan folyamatok kezd el aktiválni amik felkészítik az alvásra, így az gondolom mindegy, hogy természetes vagy mesterségesen létrehozott sötétség-e.


Az éjfél előtti időpontot a hold hatásával szokták még összefüggésbe hozni de szerintem annál a rendszeresség nagyobb faktor.

Ezek miatt én úgy képzelem a legrosszabb a váltott műszakozás.

2021. febr. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a nyugtatást, tehát ha jól veszem ki a válaszodból MuSky akkor max talán leges legrosszabb esetben ha 3-5 évet öregítettem talán...
2021. febr. 5. 17:34
 8/8 MuSky válasza:
Dream Herb (Calea zacatechichi)
2021. febr. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!