Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha szépen megkérem a háziorvos...

Ha szépen megkérem a háziorvosom, írna fel xanaxot?

Figyelt kérdés

20/F másodéves egyetemista vagyok, vizsgaidőszakom közepén, két rettenetesen nehéz vizsga van még hátra, amiből az egyik pótvizsga. Az online oktatás miatt a tanárok terrorban tartanak minket, azt hiszik, mindenki puskázik a SZÓBELI(!) kamerás vizsgán, a diák hiába megtanulta a teljes anyagot, jogtalanul meghúzzák. Én is így jártam kb. egy hete az egyik vizsgámmal. Aztán ma hallottam a csoporttársaimtól, hogy a mai vizsgán is majdnem a teljes vizsgacsoportot meghúzta. A gond az, hogy folyamatosan tárgyak épülnek erre, viszont a csúszás nem kellemes a leghosszabb osztatlan képzésen...

Muszáj lenne valamit szednem, különben nem bírok felkészülni a pótvizsgás tárgyra újra és egy teljesen másik tárgyra együtt.

Természetesen nem gyógyszerfüggő akarok lenni, csupán nem szeretnék 5 kg-t fogyni a végére, meg összehányni magam a vizsgán az idegtől.



2021. jan. 14. 13:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%

Ebben az esetben nem gyogyszer kell neked, hanem inkabb valami napi relaxacios gyakorlat. En is egyetemista vagyok, nalunk is ugyanez, de nekem segitett a relaxalas valamennyit, en mindfulness meditaciokat szoktam csinalni, keress ra. Aztan persze vizsgaidoszak utan meg egy kis alkohol is fel tud dobni :D

Egyebkent meg a xanax nem jatek, ha nem vagy hozzaszokva, az elejen furcsan erezheted magad tole, nem biztos, hogy fogsz tudni koncentralni, vagy tanulni.

Elvileg haziorvos is felirja, de ha normalis, akkor csak ugy erre az esetre nem, mert nem megoldas. Ha ennyire nehezen kezeled amugy a stresszt, akkor javaslom egy pszichologus felkereseset is, mert tonkre fogsz menni az egyetem vegere.

2021. jan. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
23%
A relaxációt nem lehet megtanulni egyik percről a másikra és nem is sikerül mindenkinek. A kérdezőnek gyors segítségre van szüksége. Ha este bevesz egy 0,25 mg xanaxot legfeljebb lesimul és jól alszik. Hozzá lehet szokni, de nem 2-3 hét alatt.
2021. jan. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Egyébként nem kezelem rosszul a stresszt, a jegyeim csupa 4-es, 5-ös, egy igen súlyos, gyakorlati jegyes tárgyból is jelesre vizsgáztam, de természetesen abból még személyesen.

De most valamiért teljesen kiborultam, a következő év anyagából majdnem minden erre a tárgyra épül.

Pszichológusra csak a pénzem menne el, nincs lelki bajom, csak túlterhelt vagyok.

2021. jan. 14. 13:57
 4/14 A kérdező kommentje:
És higgyétek el, nem a jelesért töröm magam, csupán átmenő jegyet szeretnék, mint ahogy ezek után már mások is
2021. jan. 14. 14:00
 5/14 anonim ***** válasza:
27%

De, szarul kezeled a stresszt, ha gyogyszerben latod a megoldast, de te tudod kerdezo. Pszichologus pont, hogy tudna ebben segiteni, esetleg erdemes lenne autogen treningen is reszt venni, az is hasznos, de persze idot kell ra szanni.

Az en orvosom amugy ennyiert nem irna fel, de attol meg a tied lehet, hogy igen.

2021. jan. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nem tudom, te hogy kezelnéd, ha a következő éved múlna rajta? Ez természetes szimpatikus reakció, de mivel már nem az őskorban vagyunk, nem üthetek és nem futamodhatok meg.

Szerintem mankónak, irányítottan kis adag nem ártalmas. Nyilván a függőség veszélyét hordozza hosszútávon, de jelen esetben annyiról van szó, hogy ha minden jól megy, jövőhéten befejeződik.

Nem legelhetünk gyógyfüveket és hajolgathatunk a lemenő nap fényének állandóan, főleg akkor, ha napi 24 órából 25-öt tanulni kell.

Nem az ördögtől való az alprazolam, nem azért találták ki, hogy nekünk rosszabb legyen, csupán igen intenzív, váratlan események "tűzoltására" alkalmas rövidtávon.

Ezenkívül én kifejezetten ellenzem a homeopátiát.

2021. jan. 14. 14:19
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

6-os, tudod hogy kezeltem? Egyetlen egy targybol megbuktam, az egyetem elso feleveben (kb ez a legkinosabb szerintem).

1 evet csusztam miatta, van tapasztalatom. Hulye voltam egyebkent, nem koncentraltam elegge a targyra, azt hittem, menni fog. Hat, nem sikerult. Elfogadtam a tenyt, egy hetet adtam magamnak, addig nagyon sajnaltam magam, de utana a megoldasokon tortem a fejem. Vegul passzivaltattam egy felevet, elmentem dolgozni, majd pedig a kovetkezo szemesztert ujult erovel kezdtem meg (munka mellett). Amennyire tragikusan indult az egesz, eletem legjobb tapasztalatat akkor szereztem, igy utolag belegondolva nagyon halas vagyok a sorsnak, hogy ennyire jol alakult. Es, hogy mennyit szamitott az eddigi eletemben ez a csuszas? Semennyit, a kutya nem kerdezte, hogyan alakult igy. :) Persze, torekedj arra, hogy atmenj, erdeklodd meg, van-e vizsgakurzus a targybol, mert az eletmento lehet, csak leirtam, hogy nem jott el a vilagvege egy kis csuszas miatt.


Amugy milyen homeopatiarol beszelsz?

Az, hogy foglalkozol magaddal, az nem az. Nyilvan mindenki azt csinal, es arra van ideje, amire akarja. Te ezt akarod, igy is lesz :) Sok sikert!

2021. jan. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Haziorvos felirhat, nem szepen kell megkerni, hanem elmeselni, milyen panaszod van.
2021. jan. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
76%

Én meghíztam 25 kilót szedtem fel 1 év alatt. Kar volt az egyetem miatt nem is er annyit, amennyit egy mérnöknek fizetnek. Az igaz hogy ugy sokkal konnyebb volt, amikor mar csak puskaztam lelki ismeretfurdolasom is elmult, hiszen hulyeseget tanitanak azt is szarul.

Nemet erasmusos meselte a kulonbsegeket es nemet tankonyvek mas temaban sokkal erthetobb.

Magyaran lekell szarni ha csuszol akkor csuszol majd sikerul 1 ev mulva.

2021. jan. 15. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
48%
9es ujra, semmifele potszer nem er annyit ezzel a szarert amit oktatasnak hivnak. Maximum elmesz arufeltoltonek. De megtudod oldani potszerek nelkul is.
2021. jan. 15. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!