Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tegyek, hogy ne hatalmasod...

Mit tegyek, hogy ne hatalmasodjon el rajtam a bezártág és a kilatástalanság miatti depresszió?

Figyelt kérdés
Minden be van zárva, semmit nem lehet csinálni, fél éve majdnem hogy megint bezárták a középiskolákat és felsőoktatási intézményeket, és nem tudni, hogy mikor lesz vége. Talán soha, és még 20 év múlva is a 45. Hullámmal vesződünk majd...Nagyon nyomasztó ez az egész, kezd elhatalmasodni rajtam a depresszió. Ti, ha éreztek/éreztetek hasonlót, hogy birkóztok meg vele?

2021. febr. 20. 20:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hála Istennek a munkahelyemet nem érintette a vírus, így legalább dolgozni járhatok. Az edzésemet is meg tudom oldani.

Boltba is lehet járni.

Igazából, sokban nem változott az életem. De, azért bulizni már elmennék a kedvenc szórakozóhelyemre! Meg olyan lehangolóak a budapesti utak, terek, sétányok, bezárt bárok, éttermek kihalt látványa este! Rossz látni, hogy, ahol vidám embereket lehetett látni, most sehol semmi, minden zárva... Borzasztó ezt látni!

2021. febr. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Én arra szoktam gondolni, hogy mit tudok csinálni, nem arra, hogy mit nem. Vannak lehetőségek, csak ezek más természetűek, mint korábban. Egyébként pedig nem vagyunk "bezárva" és egyelőre a helyzet sem "kilátástalan"..

A 45. hullámnál mondjuk lehet már mást fogok mondani.. :)

2021. febr. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen. Bár én nem vagyok nagy bulis, a szórakozóhelyek bazártsága nem nagyon érint. Az ember nem bezártságra van "teremtve", társasági lények vagyunk. Én szeptemberben kezdtem az egyetemet, kolis voltam, és október óta nem láttam a társaim. Nagyon nyomasztó, és depresszív, elvágják egymástól az embereket. Biztos, hogy ez több kárt okoz mint hasznot. Nem értem, hogy miért nem csak az vonul karanténba, aki fél a jáványtól, nem értem, hogy miért jó az, hogy fiatal embereket, akiken amúgy a vírus legtöbb esetben tünetmentesen átmegy, vagy el se kapják, bezárják. Pont azokat, akiknek moat kéne élnie. Én már a lelkibetegség határán vagyok, néha néha átfut az agyamon az öngyilkosság, hogy nincs kiút, de ez mind ugye nem baj, mert legalább nem lettem koronás(ami biztosan sokkal durvább lett volna-ízéselvesztés meg 2 napi ágyban fekvés-borzalmas) Soha nem lesz vége, mindig be fognak hazudni még párszáz fertőzöttet, minden barátunkat el fogjuk veszíteni. Az influenza meg ugye idén elmarad.
2021. febr. 20. 21:18
 4/8 anonim ***** válasza:
38%

ajaj...veled nagy baj van, ha már meg akarod magad öngyilkolni...


Nem volam alapos, nem tudom a nemed, de egy szextárs nem segítene? A 45. mutációig kihúznátok egy ágyban, aztán hurrá..


Amúgy a fiatalok ha lábon kihordják, az kellemes..de ha nem koleszosok, hanem hazamennek minden nap, ahol a nagyi várja a vacsorával a fiatalt, a papa meg egy cigivel, aztán már át is adtad a vírust az öregeknek, akik nem élik túl..

2021. febr. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
29%

Egyik nap IKEA, másnap Aréna, harmadnap vonatnézés a nyugatiban, negyedik nap a Westend, azán Campona, Eleven center, esetleg Allee...


Ezek egésznapos műsorok...mindenhol ehetsz, van klotyó, és még sok minden.

2021. febr. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
30%
Az egyetemek, de különösen a középiskolák bezárása bődületes öngól volt. Nulla hatása van a járványra, viszont rendkívül káros, és ha következetesek akarnak magukhoz maradni, akkor még évekig zárva lesznek.
2021. febr. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Edzőterembe már lehet járni versenyengedéllyel és már van egy pár konditerem aki segít ennek a gyors megszerzésében mert nekik is kell a bevétel. Aztán az hogy zárva vannak az egyetemek egy nem jó pont mert nálunk most lesz a 3 félév hogy online oktatás van és nem lehet ezáltal kapcsolatokat építeni. A munkahelyek megszűnése meg bezárása sem egy normális állapot de vanna azért munkák vagy egyni vállalkozás kell csinálni.
2021. febr. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj nem arra gondolni, hogy mit nem lehet. És említetted, hogy kolis voltál... próbáljatok meg a társaságoddal találkozni (szabályokat betartva), mi például egy lakásban szoktunk havonta 1-2 alaklommal találkozni, ott alszunk, beszélgetünk... (mi középiskolások vagyunk és kicsit egyszerűbb a helyzetünk, mert a környéken lakunk mind a 7-en), de amíg ezt nem vezettük be mi is szét voltunk kicsit csúszva és a motivációt sem találtuk meg mindig a tanuláshoz és az értelmes dolgokhoz, de így sikerült felrázni magunkat és nem csak az otthoniakkal kell léteznünk. De akár az is segíthet, hogy felülsz buszra és új helyre utazol, ott sétálsz egyet (szintén akár a barátaiddal vagy akár a családoddal is) vagy csak simán ott ahol laksz vagy akár elmész futni. Tudom nem mindenki szeret futni, de azért a semminél mégis jobb. És az is igaz, hogy több konditerem újra nyitva van és rajtuk keresztül tudsz versenyengedélyt szerezni (mondjuk sportorvosi igazolás nélkül érvénytelen, de ez már megint egy másik dolog). És ne kezd el az önsajnálatot, én is elkezdtem. Mindig azon gondolkoztam, hogy se szalagtűzés se keringő, minket mindentől megfosztottak, de cserébe az érettségit teljesen megkapjuk (írásbeli és szóbeli), semmin nem változtatnak, pedig mindenből nagy elmaradásaink vannak és nagyon lassan haladunk, a konzultációs órák sem működnek jól, nagy a fejetlenség és sosem tudunk semmit az iskolától. Neked is ott az egyetem, a ZH-k meg a vizsgák, neked sem egyszerű, de próbálj meg egy olyan hobbit vagy sportot keresni, ami új és érdekes és leköt. És esetleg a barátaiddal próbálj meg találkozni. Vagy csak esténként sétálni egyet és kiszellőztetni a fejedet... Ami nekem még segített, hogy ismeretlenekkel kezdtem el beszélgetni, ha csak 1-2 órát beszéltem is, addig is kiszakadtam a gondolataimból és mivel nem ismertük egymást sosem, arról beszéltünk amiről akartunk és a vírus meg ezt az egész helyzetet nem is említettük... Nem biztos, hogy ezek neked használnak, de egy próbát talán megér. És az öngyilkosság nem megoldás, hamarosan jobb lesz a helyzet.
2021. febr. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!