Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Alkohol csökkentést itthon...

Alkohol csökkentést itthon hogyan tudnám biztonsággal kivitelezni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

már lassan 4 éve mindennap megiszom napi 95-100g alkoholt, ami 9 dl vörösbornak felel meg.

Szeretném egyelőre a mértékletesség szintjéig ( napi 30-40g alkohol ) lecsökkenteni, és utána teljesen elhagyni az italt.

Itthon biztonságosan keményebb elvonási tünetek nélkül kivitelezhető, ha hetente 1-2 dl-el ( 15-20g ) csökkentem az összmennyiséget folyamatosan?_


Köszönöm előre is a segítségeteket.


35/F



2021. febr. 20. 21:01
1 2 3
 21/25 Doros ***** válasza:
53%

7-es, azt írtad:

"4 év/9 deci tuti hogy lesznek. Kézremegés és társai."

Éveken át (nem 4, hanem több) ittunk a párommal napi 2 vagy több liternyi bort.

Egyszer csak úgy éreztük, nem kell - és leálltunk.

Semmi remegés nem volt. Különösebb ingerültség sem. Oké, a meleg tea nagy ütemben fogyott egy darabig, de azután az is csökkent.

Mindenféle gyógyszer nélkül, még enyhe nyugtató sem volt.

2021. febr. 22. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Mivel nagyon súlyos elvonási tünetek kockázata áll fenn, inkább nem kellene elutasítani a gyógyszeres kezelést! Ha orvoshoz mész, mindenképpen írnak fel valamit, de az tényleg szükséges is ilyen esetben. Addiktológiát nem próbálnál meg? Ott profi segítséget kaphatsz.
2021. febr. 22. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

A gyógyszereket nem véletlen kapnád.

A "betegséged" amúgy is pszichés eredetű. Lehet, hogy először azt kellene rendbe tenni.

És ahogy előttem írták, a tea nagyban segíthet.

Főleg a zöldtea.

Amellett, hogy nyugtat, még vízhajtó hatása is van. Gyorsabban tisztul a szervezeted.

A cigiről leszokóknak is ajánlják a teákat. Zöld, citromfű, borsmenta és egyebek.

2021. febr. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb válaszokat.

Addiktológusnál, mint már fentebb is írtam: voltam, de 5 féle gyógyszert írt ki, és nem mertem itthoni körülmények között bevállalni.

A zöld teát megpróbálom és a fokozatos csökkentést.

Arra gondoltam vezetnék egy naplót, és leírnám benne az az napi hangulatomat, változásokat a fokozatos csökkentés ideje alatt.

2021. febr. 24. 12:05
 25/25 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, hogy haladsz az utadon? Sikerül tartanod a terveidet?
2021. márc. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!