Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mennyi idő múlva hat? Mikor...

Mennyi idő múlva hat? Mikor áll be a pulzus?

Figyelt kérdés
Betaloc ZOK 50 mg irt fel az orvosom magasabb pulzusra, ma kezdtem szedni de meg nem érzem a hatását? Esetleg hány óra alatt hat vagy meddig? Mikor kezd el beállni egy bizonyos értékre a pulzusom? Valaki szedett ilyet?

2021. márc. 6. 12:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Voltál covidos?
2021. márc. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igen! Az okozta a sinus tachycardiam
2021. márc. 6. 12:11
 3/16 anonim ***** válasza:

Mennyi a pulzusod? Hány éves vagy?

Mióta ennyi a pulzusod? (Időben értem, hány napja pl...)


Dokik minden sza**a adják a béta-blokkolót.

2021. márc. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
17 éves vagyok és 140-150 volt ha stresszeltem nyugalomban 90-120 között van. Amiota covidos voltam azóta ekkora. És 1 hónapja ekkora kb. De nem is érzékeltem, szoval nemhiszem hogy pszchiés.
2021. márc. 6. 12:25
 5/16 anonim ***** válasza:

"ha stresszeltem"


Hát ez pedig pont, hogy pszichés.

Betegségnél teljesen normális ha felmegy a pulzus 100 átlagra, és a légzésszám is növekszik.


Kardiológusnál voltál?

Volt rajtad 24 órás holter? Éjszaka alvás közben mennyi a pulzus?

2021. márc. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Jó gyógyszer
2021. márc. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Voltam kardiológian, és holterem is volt, éjszakai pulzusom is magas volt. Egyérteműen COVID szövődménynek lett állapítva. Illetve úgy hallottam ha Béta blokkolót szedek pont stressz helyzetben nem ugorhat meg a pulzus.
2021. márc. 6. 12:31
 8/16 anonim ***** válasza:
16%

Hát én kíváncsi lennék milyen szív problémát tud okozni a covid egy 17 évesnél.... na mindegy.


A béta-blokkoló lassítja a szívműködést igen, de először kis adagot adnak nehogy baj legyen.

Nekem más fajta szívproblémám volt (amivel meg is műtöttek) de először rám is béta-blokkolót tukmáltak. Szarul is lettem tőle :D Be sipolgatott a fülem, felállásnál mindig megszédültem, elhomályosodott a világ így nem is erőltettem a dolgot.


Doki mit mondott? mikor kell visszamenned?

Amúgy mi van a leleten? Szinuszcsomó betegség?

2021. márc. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Kedves válaszadó! :) Ezt amit le írtam nem én találom ki. Én nemtudom hogy mit okozhat és mit nem a vírus. Úgy gondolom ez az 50 mg nem kis adag. Én nem érzem a mellékhatásait. A leleten sinus tachycardia van, illetve mitralis instuff, mitralis prolapsus.
2021. márc. 6. 12:41
 10/16 anonim ***** válasza:

"nyugalomban 90-120 között van"

Nyugalomban 90 fölött már szaporának számít, nekem azt mondta egy orvos többször is (a covidtól teljesen függetlenül).

2021. márc. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!