Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mennyi idő múlva hat? Mikor...

Mennyi idő múlva hat? Mikor áll be a pulzus?

Figyelt kérdés
Betaloc ZOK 50 mg irt fel az orvosom magasabb pulzusra, ma kezdtem szedni de meg nem érzem a hatását? Esetleg hány óra alatt hat vagy meddig? Mikor kezd el beállni egy bizonyos értékre a pulzusom? Valaki szedett ilyet?

2021. márc. 6. 12:09
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Igen! Pont ez a problémám.
2021. márc. 6. 12:48
 12/16 anonim ***** válasza:

Nyilván elhiszem, hogy nem te találod ki :)


50mg az kezdő adag. Mit mondtak, meddig kell szedned?


A mitralis instuff és m. prolapsus már önmagában képes gyorsabb szívritmust okozni. Sok embernek van ilyen "betegsége" de legtöbb esetben nem is okoz problémát.


Nem tudom tudtál-e ezekről előtte is vagy csak most tudtad meg mert most voltál kardiológusnál először.

Ha csak most tudtad meg akkor valószínűleg sosem okoztak ezek gondot mert ezek fejlődési rendellenességek amik már rég óta megvannak és együtt éltél velük.


Azt olvastam, hogy szívizomgyulladást tud okozni a covid (is) hosszú távon.

De bármilyen komolyabb fertőzés képes megnövelni a pulzust hónapokra is akár.... ezért kérdeztem, hogy mit mondtak, meddig kellene szedni? :)

2021. márc. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Akkor csak szedjed a gyógyszert és mérd rendszeresen a pulzusodat. Az ilyen gyógyszerek nem pár percen vagy órán belül hatnak, hanem hosszabb távon kell szedni őket, vagyis amíg beállítja a pulzust, az is minimum napokig tart szerintem. Ha egy-két héten belül nem látnék változást, akkor kezdenék aggódni, hogy van-e értelme szedni egyáltalán, nem aznap, amikor elkezdtem szedni.
2021. márc. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Borzasztó, nagyon rettenetes dolgokat művel a covid a szív- és érrendszerrel. 50 mg nagyon nagy dózis 17 évesen! Én anno 25 mg Betalocot szedtem 18 évesen végzősként az érettségi miatt jópár éve
2021. márc. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Nekem nem a stressz miatt adtak. Nyilván ha az lenne az oka biztosan nekem is 25 mg-ot adtak volna vagy kevesebbet.
2021. márc. 6. 13:13
 16/16 A kérdező kommentje:
Illetve 3 hónapig kellene szednem.
2021. márc. 6. 13:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!