Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha nem oltatom be magam covid...

Ha nem oltatom be magam covid ellen, akkor várhatóan 22 évesen - ha mégis elkapnám - mennyire lenne súlyos a lefolyása?

Figyelt kérdés

Döntés előtt állok, ugyanis a csapból is a vakcina folyik már, hogy oltassuk be magunkat stb.


Ugyanakkor az én házi orvosom habár nem oltásellenes, de nekem személy szerint ne ajánlja, sajnos több gyógyszerallergiám is van, amivel kisebb koromban kórházba is kerültem, mert olyan allergiás reakciók jöttek ki rajtam. Meg az egyik oltás után is (általános iskolás koromban) az oltás napján délutánra teljesen felvizesedett/ödémásodott az egész karom (ahova beszúrták) és lángvörös lett az arcom. Az orvos adott valami injekciót rá és mondta, hogy valószínűleg ez is allergiás reakció lehetett. Szóval a házi orvosom nekem ezt a covid vakcinát sem ajánlja, bár azóta több más fajta oltásban is volt részem, amitől nem lett baj.


Nyilván ha én szeretném, beadja. Meg valószínűleg akkor be is adatom, ha korlátoz majd a jogaimban az, hogy nem kaptam meg.


Igazából azon gondolkodtam, hogyha én el is kapnám a covidot, mennyire betegednék le. Évek óta nem voltam beteg, pedig eléggé kicsapongó életet éltem az elmúlt években (sok buli ilyesmi). Ha csak annyi, hogy 2 hétig gyenge vagyok, köhögés, ilyenek, azt mondom, az túlélhető. Nyilván mint mindneki, a megfulladástól meg a lélegeztetőtől parázom nagyon, bár nem tudom, mekkora esély van rá. Bar ezt senki sem tudatja sajnos


Nem tudom, ti mit gondoltok erről?



2021. márc. 22. 09:28
 1/4 anonim ***** válasza:
54%

22 évesen minimális esélyed van, hogy belehalsz. A kórházba kerülésre már valamivel nagyobb (most is ápolnak fiatalokat, egyesek gépen vannak), de még az is elhanyagolható esély.

Én ettől függetlenül javasolnám az oltást, már csak azért is, mert ha te elkapod és nem vagy beoltva, a vírus jobban szaporodik benned és könnyebben megfertőzhetsz mást, aki lehet kevésbé lesz szerencsés.

Viszont valami olyan helyen oltasd magad, ahol fel vannak készülve esetleges allergiás reakcióra. (Az se biztos egyébként, hogy megkaphatod, ha volt már ilyened)

2021. márc. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%
Nem lehet tudni. Sok 80 éves felgyógyul és jelenleg éppen sok a fiatal is, aki nagyon beteg tőle.
2021. márc. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
27 éves vagyok és már megkaptam astrazeneca mindkét dózisát. Voltak mellékhatások de a koronavirus bizony a huszonéveseket is leöli.
2021. márc. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
54%

Szia!

18 éves vagyok, novemberben iskolában, vagy odafele menet ironikusan biológia OKTV-t írva f@szán elkaptam. 5 napig a szaglás és ízlésvesztésbe nem haltam bele, de ami utánajött... hát az szar volt. Hetekre rá sűrűn ébredtem reggel légszomjra, mindennapos volt a mellkasfájdalom, szívdobogásérzés, mellkasszúrás, néha úgy éreztem a szívem is szúr. Természetesen beszartam miatta, ezért a pánik csak rontott a helyzeten. Az alvásproblémákról már ne is beszéljünk. Előtte én is szkeptikus voltam ezzel kapcsolatban, vitaminokat szedek, edzeni járok, gondoltam semmi bajom nem lehet. Hát azért eléggé megviselt. Szerencsére ilyen tüneteim már kb 1 hónapja nincsenek. Mivel el lehet kapni mégegyszer, ezért én köszönöm szépen ebből nem kérek, amint lehet és sorra kerülök mindenképp felveszem az oltást. Sajnos az egész családom oltásellenes, féltem picit őket is, de ezzel legalább megmutatom majd, hogy jé nem ölt meg a bilifiú, ahogy 85 éves nagyapám is életben van még hetekkel a Pfizer vakcina után.

2021. márc. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!