Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ki milyen vitamint szed?

Ki milyen vitamint szed?

Figyelt kérdés

Kort írjatok légyszi! Illetve több vitamint szedtek most, hogy vírushelyzet van, vagy alapból szedtek annyit amennyit? Illetve mi az ami szerintetek elengedhetetlen egy ilyen időszakban?

Én magnéziumot, C és D vitamint, omega3-at és sörélesztőt szedek. 21L



2021. ápr. 8. 15:13
1 2
 1/12 anonim válasza:

Béres Actival Max

Mindig szedem.


40F

2021. ápr. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
C vitamin, magnézium ,néha d vitamin ☺️
2021. ápr. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

D-vitamin most már csak akkor fontos, ha nem mégy a napra (de ártani nem árt). C-vitamin ha egészségtelenül étkezel. Omega3 ha nem eszel elég halat. Sörélesztő szerintem parasztvakítás, de ha te jobban érzed magad, hát szedd.


Én várandós vagyok, és azt szedem, amit a védőnő javasolt: folsav B-vitamin komplexben, magnézium, D-vitamin (sajnos még keveset vagyok kinn), omega3 (folyton émelygek, nem igazán megy a halevés). A laboreredmény szerint amúgy rendben vannak az értékeim, ezért más nem kell egyelőre. Multivitamint nem szedek, mert ezekben gyakran vannak egymás felszívódását rontó komponensek.

2021. ápr. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%
C és D vitamint szedek. A járvány kezdete óta mindig, előtte csak télen szedtem, D vitaminból most kétszer annyit.
2021. ápr. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Aki tényleg egészségesen étkezik, annak semmilyen vitamin nem kell. D vitamin az egyetlen kivétel, de az is csak télen. A vírustól meg pláne nem fognak ezek megvédeni.

25/F


#3

Hal helyett tudom ajánlani a lenmagot, esetleg a diót. Ezek nagyon jó omega 3 források.

2021. ápr. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%
#5, az a baj, hogy a tengeri meg a növényi omega3 kicsit más, és tengeri is kell. Amúgy repceolajjal főzök, abban van növényi bőven, de amúgy a lenmagot is szeretem és szoktam enni. De ettől még kell hal is, mert a növényi omega3-at csak kis mértékben képes a szervezet átalakítani olyanra, mint ami a halakban van.
2021. ápr. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%
#5 Kicsit nézz utána ennek a D-vitamin csak télen elméletnek, mert irtó sok irodalom jött már ki az elmúlt évtizedekben, hogy a nyugati életstílus mellett illúzió a nyári D-vitamin feltöltésben reménykedni.
2021. ápr. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
24%

#6

Erről tudnál egy forrást mellékelni?


#7

Nyugati életstílus alatt azt érted, hogy nem sportolsz, csak egész nap bent döglesz? Akkor tényleg kell szedni nyáron is. :)

2021. ápr. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#8, több helyen olvastam hogy nem túl hatékony a konverzió, a kismama vitamin ajánlásban (valami brit/amerikai variánsban) expliciten azt is, hogy halból származó omega3 is legyen legalább x mg.


Itt ír a gyenge konverzióról:

"Alpha-linolenic acid (ALA) is the most common omega-3 fatty acid in your diet.


It’s mostly found in plant foods and needs to be converted into EPA or DHA before it can be utilized by your body for something other than energy.


However, this conversion process is inefficient in humans. Only a small percentage of ALA is converted into EPA — and even less into DHA."


[link]

2021. ápr. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyugati életstílus: ruhában járunk, nyáron a szabadon lévő bőrfelületekre fényvédő krémeket kenünk, életünk 95%-át épületekben töltjük, illetve nem az Egyenlítőnél élünk, más a napsugárzás beesési szöge is. Az evolúció során, amikor kialakult a napi D-vitamin igényünk, kicsit más körülmények között éltünk még, de nemcsak mert javarészt pucéran rohangáltunk, de volt stabil ózonréteg is.
2021. ápr. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!