Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mennyi/milyen vitaminokra/ásvá...

Mennyi/milyen vitaminokra/ásványi anyagokra van szükségem?

Figyelt kérdés

Az étrendemet szeretném elkészíteni, a fehérje, szénhidrát, zsír rendben van, már csak azt szeretném tudni, hogy a szervezetemnek mennyi ásványi anyagra és vitaminra van szüksége nap mint nap.


Szóval, hogy milyen (mennyi?) gyümölcsöket, zöldségeket kell ennem naponta, vagy éppen hetente (más időintervallumokba) fogyasztanom ahhoz, hogy vigyázzak az egészségemre.


Maximalista vagyok, és ha még lehetetlen is szeretnék egy számomra tökéletes étrendet készíteni, ami más hozzáértő emberek véleménye alapján is rendben van. :)



2018. júl. 17. 19:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem az az egeszseges etrend, amikor valtozatosan eszel. Nem hiszem hogy lenne erre szabvany, hogy mibol pontosan mennyit kellene elfogyasztanunk.

A lenyeg az, hogy tobb zoldseget es gyumolcsot egyel mint szenhidratot, es ha meg sportolsz is valamit melle, akkor mar tobbet tettel az egeszsegedert, mint azt gondolnad.

Mindenkeppen fogyassz sok zoldlevelest es gyumolcsot, tojast, halat, ezek legyenek a mindennapi etkezesed reszei. De azt nem tudom megmondani neked hogy pontosan mennyit egyel ezekbol, annyit amennyit a szervezeted megkivan.

2018. júl. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!