Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi a francot lehet ilyenkor...

Mi a francot lehet ilyenkor tenni, hogy ne menjen a munka rovására?

Figyelt kérdés

Hasogat a fejem. Szóval igencsak fejfájásom van. Afféle migrén.

Én is valószínűsítem, hogy az időjárás szélsőséges változása miatt. Oké, értem, van, aki ebben nem hisz, de kérem most ne azon ragadjunk le, hogy mitől van...


Nade az viszont nem tetszik az egészben, hogy én nem egy 80 éves öregember/nagypapa vagyok, hanem egy 27 éves fiatal férfi!

És oké, nem mutatom ki a fejfájásomat, külsőleg nem adom ennek a jelét, nem nyafogok, de sajnos már olyan mértékben fáj, hogy a munka rovására fog menni. Dolgoznom kéne, a munka fele (vagy nagyobb) része szellemi munka, és az, hogy úgy fáj, mintha ÉKTELENÜL felidegesítettek volna, az nagyon bezavar.

Még ennek a kérdésnek a megfogalmazása is nehézkes volt.


Ilyenkor mit lehet tenni? (egy közel 30 éves esetében)



2021. ápr. 14. 12:21
 1/3 anonim ***** válasza:
45%
Mondjuk vegyél be gyógyszert, mint minden értelmes ember, szenvedés helyett?
2021. ápr. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
70%

Szinten migrennel kuzdok, volt idoszak, amikor heti 4x fajt, csillapithatatlanul, rendszeresen, tehat aterzem.

Elso korben ki kene vizsgaltatni magad mindenkeppen, tudom, hogy ez nehez igy a virus alatt, de nagyon sokszor valami olyan problema okozza, amit viszonylag egyszeru kezelni (pl pajzsmirigy gond, cukorbetegseg, latasromlas, bolcsessegfog, vernyomas).

Aztan ha nem talalnak semmit, ahogy nalam sem, akkor jon a kiserletezes fazisa :D

En teljesen eletmodot valtottam, sportolok (az elejen baromi nehez volt szinte folyamatos migren mellett), elhagytam a cukrot, nagyon fuszeres eteleket, nasikat, napi 2,5 liter vizet iszok. Szedek magneziumot, c, d vitamint es kollagent. Ugy nez ki, ez hasznalt, mar csak 2-3 hetente egyszer van migrenem, akkoris gyogyszerrel viszonylag kezelheto, nincs az,mint elotte, hogy sokszor hanytam is.

Egyebkent en mindenfele migrenes gyogyszert kiprobaltam mar, es erdekes modon csak az algopyrin hat, mas nem, igy en abbol szoktam bevenni, ha nagy a gaz. Illetve nekem meg a kave segit, kb azzal veszem be a gyogyszert, kiveve ejszaka :D

Illetve ha nagyon nem mulik, akkor meg a flector port erdemes megprobalni, ez venykoteles es hosszu idon keresztul nem is szabad alkalmazni, de neha megmento tud lenni.

2021. ápr. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is jelentősen ritkult a fejfájásom, amikor totál átalakítottam az étrendemet, elhagytam a cukrot és gyorsan felszívódó szénhidrát társait, de nekem nem hasogató fejfájásom volt, hanem ilyen homloktájra települő, hányingerrel kísért, alattomos fejfájás.
2021. ápr. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!