Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az olvasás függőség lehet...

Sajt2969 kérdése:

Az olvasás függőség lehet annyira súlyos mint egy drogfüggőség?

Figyelt kérdés
Olvasás függő vagyok. Ezt észrevettem magamon. Semmi sem köt le ezen kívül, és semmi másra sem tudok gondolni... Mostmár érzem hogy kezd a tanulás rovására menni, bár csak minimálisan. Ezt mennyire lehet kezelni?

#Olvasás függő #Túlságosan nagy #A tanulás rovására megy
2019. febr. 5. 16:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Bármiből lehet függőség. Egy szintig ez nem is baj. Ha úgy érzed, hogy kezdi átvenni az irányítást az életed felett, keress fel szakembert.
2019. febr. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, bármiből lehet bármilyen szintű függőség. Ez olyan, mint a fóbiák is: bármitől lehet félni, bármilyen szintig. A szintje a lényeges, nem a tematikája. Ha az életviteledet zavarja, akkor szakemberhez kell fordulni.
2019. febr. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez mit takar, hogy olvasásfüggés?


Mert hát ugyebár ne keverjük az eszközt annak tárgyával. Ahogy nem a poharat isszuk meg, hanem a vizet, ám pohár nélkül nem jutna a szánkhoz.


Az olvasás egy eszköz az információbevitelre.


Inkább az érdekelne, hogy vannak témák, amiben csillapíthatatlan az információéhséged? Mert gondolom érdektelen dolgokat nem olvasol az olvasás kedvéért.

2019. febr. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az olvasás az nem függőség, hanem tök jó dolog. Ha úgy gondolod, hogy a tanulás rovására megy, akkor valahogy állíts fel egy fontossági sorrendet, hogy előbb tanulod a fontosabb iskolai dolgokat, utána pedig okvasod azt a könyvet, ami épp leköti az érdeklődésed. Én is szeretek olvasni, szerintem már vagy 100 könyvet elolvastam mostanra.

25/F

2019. ápr. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!