Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás, depresszio párkapcs...

Szorongás, depresszio párkapcsolat rovására?

Figyelt kérdés

Talán nem épp a legjobb kategória a kérdésemnek, de első sorban hasonló emberekhez fordulnék.


Szorongásos depresszióval illetve pánikbetegséggel kűzdök.

Nagyon hosszas és rögös út után, ami sajnos nagyban hozzá is járult a betegségek kialakulásához, együtt lehetek az oly régóta várt férfivel.

Első hetünket töltöttük most, viszont bármennyire is szeretem, szeretném, egyszerűen semmi szexuális ingerem nincs. Nem ment a dolog. Kicsit az is zavart, hogy nem akart védekezni, a megszakításos módszert vallja. Nem volt szimpatikus a dolog, nem is lett semmi mert már láttam rajta hogy felidegesedik.

Nemsokkal rá már éreztem hogy közeleg a rosszullét. Talán ez válthatta ki, de szerencsére segítőkész volt velem ekkor.

Tudja a betegségeimet, hogy miken mentem keresztül, részben miatta is. Úgy érzem hogy csalódást okozok neki ezzel mégis, mert ő már nagyon akarná, de én meg itt vagyok leblokkolva.

Félek hogy mit tegyek, mit mondjak. Tegnap már alig vártam hogy hazaérjek tőle, mert csak a sírás lerülhetett mekkora lúzerség ez a dolog, és hogy emiatt fogom elveszteni.


Volt már valaki hasonló helyzetben? Meddig tehetem meg hogy türelemre intem?



2021. febr. 7. 16:28
 1/6 anonim ***** válasza:
21%
Mentális problémákkal tilos a párkapcsolat, mert nemcsak magadnak okozol problémát, hanem a másik félnek is. Először kezelni kell a betegséget, utána kereshetsz magadnak párt.
2021. febr. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Neked pszichoterápiára lenne szükséged. Viszont ha van jövőtök akkor megértőnek kellene lennie, empatikusnak, segítőnek. Ha nem ilyen hagyd elmenni. Neked is jobb lesz.
2021. febr. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tudja hogy mit vállalt, nem egyszer mondtam már neki hogy megértem ha azt mondja hogy nem. Tehát én nem erőltettem semmibe, csak szerintem se én sem ő nem tudja mibe kezdtünk így. Ha ezeket felhozom legtöbbször ideges lesz és megszól, hogy miért mondok ilyeneket, ő akar engem.
2021. febr. 7. 16:42
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Egy tapasztalatlan ember nem tudja, hogy milyen egy depresszióssal együtt lenni, ezért neked kellett volna gondolkodnod, és megállítani az egészet.
2021. febr. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

És ha 20-30 év házasságután lesz valaki depressziós akkor

Váljanak el ? Én is így jártam

Valahogy már kibirjuk ami még hátra van !?

2021. febr. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1#: sok mentális probléma csak szinten tartható, vagy ha tünetmentessé is tehető, lehetnek visszaesések stresszesebb élethelyzetek vagy egyéb dolgok hatására.

Az ilyen ember akkor legyen remete élete végéig?

2021. febr. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!