Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Reménytelen minden... mit...

Reménytelen minden... mit csináljak?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy úgy érzem semmit nem érek... azt most nem részletezném, hogy mennyi rossz történt velem már, inkább a jelenlegi helyzetem aggasztó. Semmi motivációm nincs, úgy érzem elfogyott az erőm és nincs kedvem semmihez, leginkább egész nap aludnék és nagyon az emberi kapcsolatokat sem igénylem. Szüleimmel élek mert egyetemista vagyok, most fogok végezni, de úgy érzem képtelen vagyok rá :( valamiért nincs már erőm semmihez, legszívesebben meghalnék... (nem gondolok semmi rosszra), úgy érzem, hogy semmi nem megy... jelenleg az a dolgom, hogy tanuljak, de már mikor ránézek a tanulnivalóra, elkap a hányinger. Egyébként sosem volt ilyen , mindig szorgalmas és kitartó voltam. Sok kudarc ért az életben de valahogy mindig talpra álltam és erőre kaptam. Most valahogy úgy érzem, gyenge vagyok, szorongok... félek a vizsgáktól és a tanulás sem megy.. államvizsga előtt állok... nem tudom mi van velem :( talán most jött ki rajtam minden? Ami valaha is történt velem ... főként rossz? Nem tudom mit csináljak . A családom is egyre nehezebben visel el és sokszor vitatkozunk. Nem bírom már. Néha azt kívánom bár nem kelnék fel többet.... nagyon kétségbe vagyok esve :(

2021. ápr. 19. 22:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha a járványhelyzet óta nem nagyon van szociális életed, illetve nem nagyon mozogsz ki sehova, akkor ez nagyon meg tud viselni lelkileg. Érdemes lenne újra eljárkálnod valahova, főleg, hogy jön a nyitás. Akár egy séta, vagy egy kocogás is feldobhat, ugyanis a mozgás boldogsághormonokat termel. Beszélj, csetelj, videóhívásozz többet a barátaiddal.
2021. ápr. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Csinálj egy napirendet és tartsd be. Ne érezd úgy, hogy napi 8 óránál többet kéne tanulnod, de azt tedd intenzíven.


A 8 óra után meg csukd be a könyvedet és ne nyisd ki következő napig. Pomodoro technika segíthet. Ha ezt tudod csinálni egy hétig, akkor szerintem jobban fogod magad érezni.

2021. ápr. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
66%
Csinálj egy COVID-tesztet. A viccen kívül, lehet h lappang benned valami.
2021. ápr. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!