Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak ilyenkor?

Mit csináljak ilyenkor?

Figyelt kérdés

Mielőtt írtok, olvassátok el az EGÉSZET!


Úgy érzem, teher vagyok, hogy senkit nem érdeklek és jelentéktelen vagyok. Egyre kevesebbet eszem, ennek ellenére hízok. Egyre nehezebben tudok felkelni és mindig fáradt vagyok. Úgy érzem sokszor, hogy nem érdemes reggel felkelnem és nincs értelme bármit is csinálnom. Ha valamibe belekezdek (akármibe!) pár perc után megunom. Amit régen szerettem, már nem tud lefoglalni, vagy boldoggá tenni. Igazából nem voltam boldog évek óta. Félek mindenki véleményétől és úgy ézem bármit csinálok nem elég és unalmas vagyok. Szinte mindig úgy érzem magam, mint egy elvásott mosórongy. Teljesen mindegy, mit kell épp csinálnom, semennyi idő nem elég rá, mert nincs energiám elkezdeni. Minden kötelességemet nyűgnek élem meg.

Szinte mindig szomorú vagyok és ahhoz még ok sem kell. Mindez már kb. öt éve tart és egyre nehezebben birkózom meg vele.


Ezekből gondoltam, hogy talán depresszióm van, de nem tudom biztosan.


Amikor mindezt apának elmondtam, ő elkezdett a saját problémáiról beszélni. Amikor anyának mondtam el, azt mondta, hogy csak beképzelem. A húgom megértette, de ő nem tudott mit mondani rá. Amikor a barátnőmnek mondtam el, elterelte a témát.


Így nem tudom elmondani senkinek, hogy mi bajom van, mert úgysem figyelnek/érdeklem őket, szóval eddig mindent magamban tartottam és nehezemre esik beszélni ezekről, mert mindig elsírom magam (olyan szinten, hogy rángok és össze-vissza lélegzem sírás közben).


Ezért szerettem volna egy pszichológushoz menni. Mint mondtam, nem biztos, hogy van depresszióm, viszont nagyon bizonytalan vagyok és senki nem tudott hozzászólni a környezetemben ehhez, ezért szeretném, ha olyan is megvizsgálna, aki érti a szakmáját.


Megkértem anyát, hogy keressen egyet, de azt hiszi, hogy ez tinédzsereknél normális és hogy csak beképzelem magamnak. Ennek ellenére azt mondta keres majd, de eddig szerintem neki sem állt.


Nagyon szeretnék segtséget kapni, mert egyre rosszabbul vagyok és egyszerűen tönkreteszi az életemet ez az állapot.


Mit gondoltok, mit csináljak?



2016. jún. 1. 18:25
 1/4 A kérdező kommentje:

Ha bárki kérdezi, nem estem át olyan jellegű traumán, aminek a következményei lehetnek a "tüneteim" ha fogalmazhatok így.

17/L

2016. jún. 1. 18:28
 2/4 anonim ***** válasza:
Sajnos ugyan ebbe vagyok kb :(
2016. jún. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Bogica0616 ***** válasza:
Kedves Kérdező! Hasonló helyzetben voltam én is, a legegyszerűbb ha felveszed a kapcsolatot egy ingyenes, telefonon elérhető lelkisegély szolgalattal. Van kifejezetten olyan is aki a te korosztályoddal foglalkozik. Igy nem kell a szüleidre várnod, te magad is tudsz beszélni szakemberrel, ráadásnak bármikor hívható.
2016. jún. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy félek telefonálni...
2016. jún. 13. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!